Mourinho'nun ekibi belli oldu Mourinho'nun ekibi belli oldu

CiddiGazete/ Galatasaray - Fenerbahçe maçının ardından Stat Müdürü Ali Çelikkıran'a yönelik darp girişiminde bulunan 5 kişi hakkında adli işlem başlatılmıştı.

Soruşturma çerçevesinde ifadeye çağrılan isimler arasında Fenerbahçeli futbolcular Mert Hakan Yandaş ile Osayi Samuel'in de bulunduğu öğrenildi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'ın Yardımcı Antrenör olan oğlu Emre Kartal ve diğer kişiler tarafından başına vurularak darp edilen Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park Stadı Müdürü Ali Çelikkıran'a yönelik darp girişiminde bulunan 5 kişi hakkında "Adli İşlem" başlatıldığı ifade edilmişti.

Çıkan olaylara ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde savcılık tarafından ifadeleri alınacak 5 kişi arasında Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'ın oğlu Emre Kartal ve Ali Çelikkıran'ın saçlarından çeken Fenerbahçe eski yöneticisi Hulusi Belgü de bulunuyordu.

Edinilen bilgilere göre, ifadeye çağrılan 5 isim arasında, son dönemde tartışmaların odağında yer alan Fenerbahçeli oyuncu Mert Hakan Yandaş ile sarı lacivertlilerin Nijeryalı futbolcusu Osayi Samuel'in de olduğu öğrenildi.

Savcılık tarafından ifadeleri alınacak 5 kişi arasında Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'ın oğlu Emre Kartal, futbolcu Osayi Samuel, Mert Hakan Yandaş ve saldırıya uğrayan Ali Çelikkıran'ın saçlarından çeken Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticisi Hulusi Belgü de bulunuyor. Belgü, 2022 yılında yürütülen sahte faturalarla devletin zarara uğratılmasına yönelik Ankara merkezli 29 ilde düzenlenen "Demir Yumruk Operasyon"nda tutuklanmış ve bir süre cezaevinde kalmıştı.

Editör: İbrahim KANBUR