CiddiGazete- Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, suikast iddialarının ardından bugünkü Samsun mitingine çelik yelek giyerek çıktı. Kılıçdaroğlu'nun koruma ekibi takviye edilirken, yoğun güvenlik önlemleri alındığı görüldü.

Öte yandan, çelik yelekle sahneye çıkan isimlerden biri de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. İmamoğlu, Ankara Tandoğan Meydanı'nda düzenlenen mitinge çelik yelek giyerek çıktı.

Vatandaşların "Ceketini çıkar" diye tempo tutması üzerine İmamoğlu ceketini çıkardı. "Kollarımı da kıvırayım mı?" diyen İmamoğlu'nun, gömleğinin altında çelik yelek olduğu görüldü.

Devlet Bahçeli: Bu bana yeter Devlet Bahçeli: Bu bana yeter

İMAMOĞLU: ÜSKÜDAR DA BİZİM, AT DA BİZİM

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun mitingdeki konuşması şöyle:

Ankara bu akşam rekor kırdı. Mansur Başkanımın evi ne güzel. Düğün gibi. Mustafa Kemal Atatürk'ün emaneti güzel Ankara, selam olsun sana. Pazar günü milletçe demokrasi bayramı kutlayacağız. Bu kardeşiniz, Kemal Kılıçdaroğlu'nu gömleğini kıvırmış ceketini çıkarmış Çankaya'ya yürüyecek.

Son yıllarda Ankara'nın ışığını kısmak isteyenler oldu. O milletin Meclisi'ni yok sayıp, devleti tek bir şahsa, bir saraya bağlamak isteyenler oldu. Vatandaşa kendi kişisel iktidarlarını dayatmak isteyenler oldu. Cumhuriyetin başkentini parsel parsel satmaya kalkanlar oldu. Bu pazar Ankara'nın sandıklarında baharlar açacak. Demokrasi, özürlük, adalet çiçekleri açacak. Bundan sonra söyleseniz de olur söylemeseniz de; kazanıyoruz! Bir avuç insan dışında kimsenin kaybetmediği bir seçim bu. Bugünün işini yarına bırakmayacağız. Hep birlikte ilk turda bitireceğiz. İşimiz var işimiz, çok çalışacağız.

Hala iftira atan bir akıl var. Hala kişilerin ailesini sürece katan bir akıl var. Oy için her yol mübahtır diyen bir akıl var. Bir havalimanı ihalesinin bile hesabını veremeyeceği için başladılar yine sağa sola saldırmaya. Bu millet senden korkar mı ya? Korkmaz. Bu millet bir tek Allah'tan korkar, başka kimseden korkmaz.

Neymiş efendim, atı alan Üsküdar'ı geçermiş. O iş bitti bitti. Üsküdar da bizim at da bizim!