CiddiGazete- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2027 Avrupa Oyunları imza töreni için İtalya'nın başkenti Roma'ya gitti.

Ekrem İmamoğlu'na 45 gazeteci eşlik etti. İmamoğlu'nun Roma gezisindeki 45 gazeteci arasında sporla alakası olmayan "yoldaş" gazetecilerin yer alması tepkileri de beraberinde getirdi.

THY'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Ayşe Ateş'ten Akit'e cevap Ayşe Ateş'ten Akit'e cevap

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bir grup gazeteciyle düzenlediği İtalya gezisinin uçak kiralama yöntemiyle yapıldığını açıkladı.

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ve heyetinin Roma uçuşları için tarifeli bir seferimizin tahsis edildiği yönündeki ifadelere açıklık kazandırmak isteriz. Sayın Başkan ve heyetinin Roma seyahati, tarifeli bir uçuşumuzla gerçekleşmemiş olup, Türk Hava Yollarına gelen talep üzerine Boeing-737 uçağımız kiralama yöntemiyle tahsis edilmiştir. Tarifeli bir uçuşumuzun özel bir heyete tahsis edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerini kullandı.

Editör: İbrahim KANBUR