CİDDİGAZETE

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz haftalarda CHP İstanbul il yönetimiyle yaptığı ve İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile çok sert tartıştığı basına kapalı toplantının bir benzerini İYİ Partililerle gerçekleştirdi. İmamoğlu, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Satuk Buğra Kavuncu ve il yöneticileri ile 39 ilçe başkanını Yenikapı'daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde ağırladı.

Ekrem İmamoğlu, "Temelde, seçim sürecindeki ittifakımızın devamıyla ilgili bir toplantı. Hem geçmiş olan üç aylık minik bir özeti hem de önümüze dönük bir kısım değerlendirmeleri, İYİ Parti il başkanımız ve bütün İstanbul'u temsilen siz değerli başkanlarla sohbet etme arzumuz oluştu. Yaklaşık 1 hafta 10 gün önce CHP yöneticilerimizle bir toplantı yapmıştık. Şimdi İYİ Parti il başkanımız ve yöneticilerimizle yapıyoruz" diye konuştu.

KAVUNCU: "İBB, MİLLETİN MALIDIR"

İmamoğlu'nun ardından söz alan Kavuncu da "Seçim sonrasında periyodik olarak bir araya gelip, süreci en verimli şekilde, birlikte yürütebilmek adına çalışmalar yürütüyoruz. Seçim öncesinde nasıl canla başla koşturduysak, seçim sonrasındaki süreçte de; daha önce de konuşmuştuk, sürecin birlikte götürülmesi konusunda, o anlayış üzerine devam ediyoruz” dedi.

"İlçelerimizle, ilçe başkanlarımızla sık sık bir araya geliyorum” diyen Kavuncu şöyle devam etti: “Hemen hemen her gün 2-3 ilçeyi ziyaret ediyorum. İlçe teşkilatlarına, İBB'deki süreci, sizden gördüğüm, duyduğum kadarıyla anlatıyorum. Bugünkü bu toplantıyla alakalı davet de sayın Başkan'dan geldi. ‘İlçe teşkilatlarına, il başkanlık divanına da süreçle alakalı bilgi vereyim' dediler.

"SİYASİ REALİTELER GÖZARDI EDİLMEYECEK!"

Biz de bundan çok memnun olduk. Bir yaklaşım ve anlayış var; ben, Başkan'ın kendisine de hep bunu söyledim: İBB, milletin malıdır, devletin malıdır. O anlayışla hareket ediliyor. Yönetim, tamamen bu zihniyet üzerine hareket ediyor. ‘Hiçbir şekilde partizanlaşılmayacak' düsturuyla hareket ediliyor. Bugüne kadar da o şekilde hareket edildi. Biz, bu anlayışın sonuna kadar arkasındayız. Başkanın kendisine, sizlerden de aldığım güçle, Türkiye'deki yaklaşımın bu şekilde değişmesi gerektiğini söyledim. Fakat bu, siyasi realitelerin de göz ardı edileceği anlamına gelmiyor."