CiddiGazete- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik'i ziyaret etti. İmamoğlu burada yaptığı açıklamalarda, İstanbul İl Kongresi'nde kendisini hedef alan il başkan adayı Cemal Canpolat'ın ifadelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İmamoğlu, "Muhtemeldir ki partimizin belli disiplin işlemlerini yöneteceğini düşünüyorum" dedi.

İmamoğlu'nun açıklamalarından başlıklar şöyle:

- Yaşanmaması gereken tarz ve içerik yaşandı. Partimizin demokrasisi yüksek seviyede gözetilen ve yaşatılan kongreleri oluyor.

- Bunlar olabiliyor, varsa içerik olarak uygunsuz ya da kaldırılamayan meseleler. Burada da tabii kimsenin dilini kontrol etme gibi bir şansı yok kimsenin. Ne kongreyi yöneten divan başkanı ne de bir başkasının.

- Varsa içerik olarak kaldırılamayan meseleler, muhtemeldir ki partimizin belli disiplin işlemlerini yöneteceğini düşünüyorum.

- 4 buçuk yıldır İmamoğlu’na muhalefet yapmaya çaba gösteriyorlar. Buna Cumhurbaşkanı’nın grup toplantısında eşlik etmesini üzüntüyle karşıladım.

Özgür Çelik ise Cemal Canpolat ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

İyi Partimize yeni katılan! İyi Partimize yeni katılan!

Sayın Canpolat, kongreden bir gün sonra beni aradı. Tebrik etti ve başarılar diledi. 'Bundan sonraki süreçte yanınızdayım' ifadesini kullandı. Görevi dün devraldık. Partimiz, dilekçe gelmesi durumunda, disiplin kurulu gelen dilekçeyi kendi içerisinde değerlendirecektir.

NE OLMUŞTU?

Pazar günü yapılan CHP İstanbul İl Kongresi'nde adaylardan biri olan Cemal Canpolat, konuşması sırasında bazı delegelerin ve delege yakınlarının kongrede Özgür Çelik'ten yana tutum sergilemeleri için Ekrem İmamoğlu tarafından İBB'de işe alındığını söylemişti.

Söz konusu suçlamalar hakkında konuşan Ekrem İmamoğlu "Çok çirkinleştiler, çok yalan konuştular. Yalanlarında boğulsunlar, biz tertemiz yürüyeceğiz" demişti.