CiddiGazete- Muharrem İnce, bugün Sivas'tan "Memleket Hareketi"ni başlatacak. İnce, sabah erken saatlerde Sivas'a gitmek üzere İstanbul Havalimanı'na geldi. İnce, havalimanına girişte gazetecilerin sorularını cevapladı.

"MEMLEKET HAREKETİ TÜRKİYE'NİN BEREKETİ OLACAK"

CHP'li Muharrem İnce, Sivas'tan başlayacak "Memleket Hareketi" için, "Önce bir kere kendimizi korumalıyız. Herkese uyarılarım bu yönde olacak. Sosyal mesafe, maske kuralı ve hijyene dikkat edeceğiz. Özetini yaparsak, 'Memleket Hareketi' Türkiye'nin bereketi olacak" dedi.

Muharrem İnce, sosyal medya hesabından yayımladığı görselle, Sivas programını duyurdu.

"BENİM KAYGILARIM VE KORKULARIM YOK"

Yalova'da bir parti üyesi, Muharrem İnce hakkında Merkez Disiplin Kurulu'nda değerlendirilmesi için dilekçe verip, ihraç isteminde bulunmuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yapılan başvuru sonrası başlayan ihraç tartışmaları için, "Bir parti üyemiz öyle bir dilekçe vermiş. Öyle bir şey yok" demişti.

İstanbul Havalimanı'nda konuşan Muharrem İnce hakkındaki ihraç tartışmaları için, "Benim böyle kaygılarım ve korkularım yok. Onları ben çoktan unuttum. Ama bir kaygım ve bir korkum var. Gelecekte amca, ağabey, dede, Muharrem Bey'e memleket yanarken, memleket kuşatılmışken sesini çıkarmadın, bir kırmızı plakaya, bir grup başkan vekilliğine, milletvekilliğine razı oldun, kenara çekildin' demesinler. Çocuklar gelecekte benden hesap sormasınlar yeter. Gerisi önemli değil" diye konuştu.

"İTİRAZI OLMAMASINA TEŞEKKÜR EDERİM"

Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Memleket Hareketi"yle ilgili, "itirazımız yok" değerlendirmesi için, "İtirazı olmamasına teşekkür ederim" diyerek cevap verdi.