CiddiGazete- Hem Yunanistan, hem Türkiye, Atina'da altı Türk'ün infaz edilmesi haberiyle sarsıldı.

Olay, Avrupa basınında da geniş yer aldı. Bir motosiklet ve otomobille gelen saldırganların öldürdüğü altı kişiden beşinin üzerinde sahte Fransız pasaportu bulundu.

Hür Hukukçular'dan gözaltılara tepki Hür Hukukçular'dan gözaltılara tepki

Yunan polisinin yaptığı çalışmada, henüz olay anına ait kamera kaydı bulunmadığı, ancak silah seslerinin duyulduğu bir görüntüye ulaşıldığı belirtildi. Olay yerinde 25 boş kovan bulundu.

BARIŞ BOYUN'UN ADAMLARI

Cinayete kurban gidenlerden üçünün, Kırmızı Bülten'le aranan İtalya'daki suç örgütü elebaşı Barış Boyun'un adamları olduğu belirtildi. Edinilen bilgiye göre; şüphelilerin Boyun'un liderliğini yaptığı suç örgütüne üye olmaktan aranma kararları bulunduğu da öğrenildi.

SUÇ KAYITLARI KABARIK

Öldürülenlerden beşinin ismi şöyle: Abdurrahman T. (22), Burak T. (23), Ozan Kağan T. (24), Dorukhan Ersu B. (31) ve Ömer K. (24).

İnfaz edilen beş kişinin 91 suç, 33 aranma kaydı olduğu öğrenildi. Suç kayıtları arasında cinayet, yaralama, silah kanuna muhalefet, hırsızlık gibi suçların yer aldığı belirtildi.

"KAÇIN" MESAJI

Yunan polisinin olayla ilgili yaptığı çalışmada, öldürülen kişilerin cep telefonlarının da incelendiği öğrenildi. İddiaya göre, telefonlardaki mesajların birinde "Bulunduğunuz yer deşifre oldu. Çabuk kaçın" ifadesi var.

İnfazın da bu mesajdan 10 dakika sonra yaşandığı iddia edildi. Olayla ilgili Atina Havalimanı'nda bir kişi yakalandı. Yakalanan şüphelinin Süleyman D. (32) olduğu belirtildi. "Sahte Portekiz pasaportu" bulunan şüphelinin çantasında "boş kovan" söylendi.

FOTOĞRAF İNFAZ ÖNCESİ PAYLAŞILDI

Çeteler arasındaki çatışma sosyal medyada da yer alırken, karşı grupların birbirlerini tehdit ettikleri görüntülere de rastlanıldı. Ayrıca öldürülen Oğuz Kaan T.'nin infaz öncesi paylaştığı bir fotoğrafta, cinayete kurban giden beş kişinin yer aldığı görüldü.

Fotoğraf çekilen yerin ise Yunanistan'da kiralanan bir evin bahçesi olduğu belirtildi. Fotoğrafta yer alan bir kişinin ismi ise henüz netleşmedi.