CiddiGazete- İsrail'in 246 gündür saldırılarını sürdürdüğü Gazze'de can kaybı 36 bin 801'e yükselirken, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin ortasındaki Nusayrat Mülteci Kampı ile çeşitli bölgelere düzenlediği saldırılarda en az 93 kişi hayatını kaybetti.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre İsrail ordusu Gazze Şeridi'nin orta bölgesine eş zamanlı şekilde yoğun saldırılar düzenledi. Reuters'a göre saldırılarda can kaybı 93'e çıktı.

"FİLİSTİN HALKI TESLİM OLMAYACAK"

Meksika sıcaktan kavruldu: 90 ölü Meksika sıcaktan kavruldu: 90 ölü

Hamas Hareketi Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye, İsrail'in Nusayrat Mülteci Kampı'na düzenlediği şiddetli saldırıların ardından "Filistin halkının teslim olmayacağını, direniş güçlerinin de İsrail karşısında Filistinlilerin haklarını savunmaya devam edeceğini" söyledi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada ise sağlık ekipleri, ambulans ve acil durum sisteminin Gazze'nin orta bölgesine düzenlenen saldırılarda yaralananların Aksa Şehitleri Hastanesi'ne nakledilmesine yönelik gelen çağrılara cevap veremediği belirtildi.

Açıklamada İsrail'in, yakıt ve yedek parça girişini engellemesi ve 130 ambulansı hedef alıp onlarca ambulansın saldırı bölgelerine ulaşmasına izin vermemesi sonucu Gazze'de acil durum sisteminin çalışmadığı vurgulandı.

Gazze 8Haz2"4 ESİR SAĞ KURTARILDI"

Bu arada İsrail ordusu, 7 Ekim 2023'ten bu yana yoğun saldırı altında tuttuğu Gazze Şeridi'ndeki 4 İsrailli esirin canlı olarak kurtarıldığını duyurdu.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki çeşitli noktalara saldırılar düzenlendiği belirtildi. İki farklı bölgede toplam dört İsrailli esirin canlı olarak kurtarıldığı ve sağlık durumlarının iyi olduğu ifade edildi.

Kurtarılan esirlerin 7 Ekim'deki Nova Müzik Festivali'nde Hamas tarafından Gazze'ye kaçırılan İsraillilerden olduğu aktarıldı.

Editör: İbrahim KANBUR