CiddiGazete- İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı "Mobil Park Polisi", uyuşturucu satan bazı şüphelileri belirledi.

Bunun üzerine Kağıthane Hamidiye Mahallesi Şehit Hakan Öner Sokak üzerindeki bir eve saat 01.55'te operasyon düzenledi.

Evi saran polis ekibine uzun namlulu silahlarla içeriden ateş açıldı.

Uyuşturucu satıcılarının açtığı ilk ateşte polis memurları Hakan Telli ile A.Y.Ç. yaralandı. Ekipteki diğer polislerin karşılık vermesiyle çatışma yaşandı. Olayda şüphelilerden de iki kişi yaralanırken bölgeye destek ekipleri çağırıldı.

HAKAN TELLİ ŞEHİT OLDU

Kargo tuzağına düşmeyin Kargo tuzağına düşmeyin

Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerle bölgedeki tüm birimler olay yerine gönderildi. Bölge ablukaya alınırken yaralılar için sağlık ekipleri çağırıldı.

Polis ekipleri şüphelileri yakalarken, yaralı polisler Hakan Telli ile A.Y.Ç. hastaneye kaldırıldı.

Göğsünden vurulan Hakan Telli şehit oldu. Göğsünün sol tarafından vurulan polis memuru A.Y.Ç.'nin tedavisinin sürdüğü açıklandı.

BEŞ ŞÜPHELİDEN BİRİ ÖLDÜ

Şüphelilerden Diyar A. (18) ve Ozan A. (27) çatışmada yaralandı. Polise ateş açan saldırganlardan Diyar A. ölürken, Ozan A. hastaneye sevk edildi. Olaya karışan diğer şüpheliler Akın A., Kadir T. ve Görkem D. ise polis tarafından yakalandı.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Operasyon ve bir polis memurunun şehit olması olayıyla ilgili İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle:

25.08.2023 tarihinde saat 01.55 sıralarında Kağıthane İlçesi Hamidiye Mahallesinde bulunan bir adrese "Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti" suçu kapsamında gelen ihbarı değerlendirmek üzere olay yerine intikal eden ekibimize, ikamete giriş esnasında içeride bulunan şahıslar tarafından uzun namlulu silah ve tabanca ile ateş açılmıştır. Binadan açılan ateş sonucu operasyonda görevli Hakan Telli ve A.Y.Ç. isimli Polis Memurlarımız ağır şekilde yaralanmıştır.

​Adrese çağırılan takviye ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen müdahale neticesinde D.A isimli şahıs ölü, O.A isimli şahıs yaralı G.D., K.T. ve A.A isimli şahıslar ise sağ olarak ele geçirilmiştir.

​Hakan Telli ve A.Y.Ç isimli Polis Memurlarımız, sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılmış, Hakan Telli yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

A.Y.Ç. isimli Polis Memurumuzun tedavisi devam etmektedir. ​Konu ile ilgili başlatılan tahkikat devam etmektedir.

Operasyonda Şehit olan polis memurumuz Hakan Telli'nin cenazesi bugün saat 11.00'de İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi'nde düzenlenecek uğurlama merasiminin ardından memleketi Tokat'a gönderilecektir.

Emniyet teşkilatımıza 2007 Yılında İzmir'de katılan aziz şehidimiz Hakan Telli evli ve iki çocuk babasıydı.

Aziz milletimizin başı sağolsun.

25.08.2023

​Kamuoyunun bilgisine sunulur.