CiddiGazete- Dün akşam İstanbul-Erbil seferi yapması planlanan uçakta yaşanan teknik sorun nedeniyle yolcular uçakta bir saat mahsur kaldı. Uçak kapıları açılmayınca içerdeki yolculardan bazıları panik ve oksijen yetersizliğinden baygınlık geçirdi.

İstanbul Havalimanı'nda dün akşam 21.30'da İstanbul'dan Erbil'e sefer yapması planlanan Fly Baghdad şirketine ait uçak hareket öncesi teknik bir nedenle uçamadı.

Yolcuların içerisinde olduğu anda kapıların kilitlenmesi, havalandırma sistemi ve elektriğin kesilmesi bir çok yolcunun fenalaşmasına neden oldu.

Uçaktaki yolculardan Xesro Albana "Uçak normalde saat 21.30'da kalkması gerekiyordu ama saat 23.00'te uçağa alınmadık. Daha sonra birden uçaktaki ışıklar çalışmadı ve kapılar kilitlendi. Bir saat kadar uçakta kilitli kaldık. Oksijenin azalmaya başlamasıyla yolcular bağırmaya başladı. Yolcuların birkaçı fenalık geçirmesine rağmen kapıları uzun süre açmadılar" dedi.

Albana, uçak mürettebatının kapıyı açtıktan sonra yolcuların inmesi için merdiven getirmediğini ve bir süre daha uçakta beklemelerini istediklerini, ardından yolculara başka bir uçakla Erbil'e dönmelerini söylediğini belirtti.

Uçak mürettebatının da yolculara uçakta bir teknik arıza yaşandığını aktardığı bildirildi.

Uçakta bulunan yolcuların bazılarının 03.30 seferli başka bir uçakla Erbil'e döndükleri, bazılarının ise yaşadıkları korku nedeniyle uçağa binmeyerek İstanbul'da kaldığı öğrenildi.