CiddiGazete- Adana Narkotik Şube'de görevli, polis memuru Cumhur Acarca'nın kullandığı otomobil 29 Ekim 2021 akşamı Konya'da durdurulmak istendi. Eşinin ve yeni doğan bebeğinin de olduğu araçla kaçmaya çalışan Acarca'nın 25 kilo eroini yola attığı iddia edildi.

İddiaya göre polis Cumhur Acarca'ya talimat veren ise Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunda görevli Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş'tı.

Fotoğraftakiler 'bilim insanı' çıktı! Fotoğraftakiler 'bilim insanı' çıktı!

Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) tarafından açığa alınan Yarbaş geçen hafta, hakkındaki haberlere erişim engeli kararı aldırmak için gittiği adliyede tutuklandı.

Savcı Osman Yarbaş'ın Adana 1. Sulh Ceza Hakimliği'nde verdiği ifadesi medyaya yansıdı. Halk TV'nin haberine göre savunmasında söz konusu suçlama nedeniyle üzgün ve kızgın olduğunu söyleyen Yarbaş, "Tutuklamaya sosyal medyada yer alan haberler nedeniyle sevk edildiğimi düşünüyorum. Tutuklama sevk yazısındaki birinci ve ikinci olayda ben yokum. Yedi olayın sadece dördünde benden bahsediliyor" dedi.

ZANLILARLA SADECE KOMŞU OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Sanık polis Cumhur Acarca ve diğer sanıklar ile aynı sitede oturduğunu aktaran savcı Yarbaş, "Bu insanlarla sosyal alanlarda oturup akşamları çay içiyoruz. Benim samimiyetim buradan kaynaklıdır" diye konuştu.

"ARACI BEN SATTIM"

Ailesinin araç alım satım işleri yaptığını öne süren savcı Yarbaş, "Sitede kapıcı dahi birçok insan benden araba istemiştir. Ben onlara bir savcı gibi yaklaşmadım. Uyuşturucunun bulunduğu ... plakalı aracı ben sattım. Satış Antalya'da olduğu için 320 bin TL'yi döviz olarak aldım. Kalanını daha sonra alacaktım. Ben bu suçlamalara tenezzül edecek biri değilim. Ben Antalya Adliyesi'nde yakalandım. Yayın yasağı aldırmak için adliyeye gittim. Bu kaçma şüphemin olmadığını gösterir" ifadelerini kullandı.

Mahkeme suçun niteliği ve önemi, mevcut delil durumu, PTS görüntü kayıtları, HTS inceleme döküm tutanağı, araştırma tutanağı, baz bilgileri ve WhatsApp üzerinden yapılan görüşmeler gerekçesiyle savcı Yarbaş'ın tutuklanmasına karar verdi.