HDP'den Selahattin Demirtaş'a adaylık teklifi HDP'den Selahattin Demirtaş'a adaylık teklifi

CiddiGazete- İyi Parti'nin bugün İstanbul'da astığı seçim afişlerinde, Meral Akşener ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Saraçhane'de çekilmiş fotoğrafı kullanıldı. Afişte, "Devlete adalet yakışır" ve "Az Kaldı" ifadeleri yer aldı.

İYİ PARTİ GENEL MERKEZİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Afişle ilgili İyi Parti Genel Merkezi'nden gelen açıklama şöyle:

MERAL AKŞENER’İN SEÇİM ÖNCESİ KAMPANYASI; "DEVLETE MİLLET YAKIŞIR"

2023 seçimleri öncesinde, İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'in lider iletişim kampanyası başladı.

Sayın Meral Akşener'in, Ak Parti iktidarıyla birlikte Türk devlet anlayışında yaratılan yozlaşmaya, tahribata ve Cumhuriyet değerlerinden uzaklaşmaya ilişkin, eleştirisini içeren kampanya toplamda 7 değer seti ve Sayın Meral Akşener'in Başbakanlık hedefi üzerine bina edildi.

pan1

"Adalet, Ciddiyet, Samimiyet, Merhamet, Cesaret, Millet, Liyakat ve Başbakan" vurgularıyla; İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'in; Milletvekilliği, İçişleri Bakanlığı, Meclisbaşkanvekilliği ve İYİ Parti Liderliğine uzanan 28 yıllık aktif siyaset hayatının getirdiği devlet insanı anlayışına işaret edildi.

"Devlete Adalet Yakışır, Devlete Ciddiyet Yakışır, Devlete Samimiyet Yakışır, Devlete Merhamet Yakışır, Devlete Cesaret Yakışır, Devlete Millet Yakışır, Millete Başbakan Yakışır" sloganlarıyla işlenen lider iletişim kampanyasında;

Sayın Meral Akşener’in ilgili değer setleriyle örülü siyasi hayatı neticesinde, Başbakanlık hedefinin gerçekleşmesiyle birlikte devletin ilgili değerlere yeniden kavuşacağı mesajı verildi.

Türkiye genelinde billboardlara yansıyacak olan kampanyanın, "Devlete Adalet Yakışır" sloganı iki versiyon üzerinden hazırlandı. Birinci versiyon Sayın Meral Akşener'in TBMM'de kadınlarla bir arada olduğu bir fotoğrafla, adaleti kadınlarla bir arada sağlama iddiası üzerinden yansıtılırken;

İkinci versiyonda ise sadece İstanbul'daki billboardlarda kullanılmak üzere; iktidar tarafından yargı yoluyla adaletsizliğe uğrayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu'yla, Sayın Meral Akşener'in Saraçhane mitingindeki anlarından bir fotoğraf kullanıldı.

Billboardlar haricinde, kampanyanın dijital iletişimi ise; önümüzdeki günlerde İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'in resmî sosyal medya hesapları üzerinden, ilgili değer setlerini içeren video paylaşımlarıyla gerçekleşecektir.