Nihal Olçok Bahçeli'den randevu istedi Nihal Olçok Bahçeli'den randevu istedi

CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, göreve geldikten sonra Ordulu isimlerle yürümeyi tercih etti.

AKP'den ayrıldıktan sonra 31 Mart seçimlerinde İyi Parti'den Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan ancak kazanamayan Enver Yılmaz'ı genel başkan yardımcısı yapan Müsavat Dervişoğlu, Meral Akşener'in görevden aldığı hemşehrisi Yener Yıldırım'a da yeşil ışık yaktı.

CHP'ye destek verdiği için görevden alınan İyi Parti Ankara eski il başkanı Ordulu Yener Yıldırım'ın yeniden Ankara İl Başkanı olarak atamasının yapılacağı iddia edildi.

İYİ PARTİ BELEDİYEYE YANAŞACAK

Kurultayda Koray Aydın CHP'li büyükşehir belediyelerinden destek aldığı için eleştirilirken, bu kez Müsavat Dervişoğlu aynı çizgiye geldi.

Bir yandan Ordulu isimlere genel merkezde görev verilirken, bir yandan da özellikle Ankara Büyükşehir Belediyesi'yle köprü kuruldu.

Başkent'te Ordulu Yener Yıldırım'ın yeniden Ankara il başkanı olarak atanması gündeme gelirken, bir yandan da Mansur Yavaş'ın kontrolündeki Ankara Milletvekili Yüksel Arslan'ın yeniden İyi Parti'ye dönmesi için pazarlık masasına oturuldu.

YEDEK PARTİ

Yüksel Arslan'ın İyi Parti'ye dönmesiyle 2028 seçimleri için yeni kurgu yapılacak. Mansur Yavaş, CHP'den aday gösterilmezse, bu kez şansını İyi Parti'nin cumhurbaşkanı adayı olarak deneyecek.

Yeni parti kurup teşkilatlanma zorluğuna katlanmadan İyi Parti'ye yerleşecek Ankara'daki yapı, ABB ile İyi Parti kadrolarını birleştirip 2028 için yol haritası çizecek.

Editör: İbrahim KANBUR