CiddiGazete- İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'nun bugün yaptığı basın açıklamasında, İyi Parti'den istifa eden İBB meclis üyelerinden birinin, başka bir ildeki meclis üyesini arayarak istifa etmesini ve kendisini CHP'li bir yöneticiyle görüştüreceğini söylediğini iddia etmesi tartışmalara neden oldu.

Zorlu'nun açıklamasının ardından, Çanakkale Belediyesi'nin İyi Partili Meclis Üyesi Ahmet Uslu da sosyal medyadan bir paylaşım yaparak, İbrahim Özkan'ın kendisini arayarak toplu istifaya davet ettiğini ve CHP'li üst düzey yöneticiyle görüşme ayarlayacağını söylediğini iddia etti.

Uslu açıklamasında, "Sayın Zorlu, nezaketen tarafların adını zikretmese de İbrahim Özkan'ın arayarak toplu istifaya davet ettiği Çanakkale Meclis üyesi ve Çanakkale İl Yönetim Kurulu Üyesi benim. Başka kişilerin aranıp aranmadığı konusunda bilgim yoktur. Kendisi bunu kabul etmem halinde CHP'li üst düzey bir yetkiliyle görüşme ayarlayacağını iletmiştir. Konu tarafımda derhal gerekli organlarımızla paylaşılmıştır" dedi.

İyi Parti'den istifa eden İBB Meclis Üyesi İbrahim Özkan ise Uslu'nun paylaşımını alıntılayarak iddiaları Whatsapp görüntüsüyle yalanladı.

WhatsApp mesajını paylaşan Özkan, Zorlu'yu da etiketleyerek, "İlgili meclis üyesinin dün akşam bana attığı mesajı kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum. Muharrem Erkek beyle görüşme talebi kendisinden gelmiştir" ifadelerini kullandı.