CİDDİGAZETE

İYİ Parti Genel İdare Kurulu bir fire daha verdi. İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener'in katılımıyla açılan Körfez İlçe Teşkilatının kurucu ilçe başkanı İbrahim Ömer Toyran, partinin üst kurul delegeliğinin yanı sıra, üyelikten de istifa ettiğini duyurdu.

İbrahim Ömer Toyran, istifasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Sayın arkadaşlarım;

Yapılanma hataları, İYİ Parti'nin kuruluşu sırasında, zor zamanlarında ortada olmayan insanlara görev verilmesi, partinin kuruluşunda büyük katkısı olan insanların dışarıda bırakılması ve yeni yapılanma sırasında lütfen de olsa bir aranıp görüşünün sorulmaması, seçim çalışmaları sırasında her türlü bizlerden faydalanıp vekil seçilenlerin seçimden sonra telefonuna bakmaması, partinin kuruluş felsefesinden uzaklaşması, geniş kitleler yerine çok dar bir kitleye sıkıştırılması ve bunların sonucunda herhangi bir şekilde bizim katkı sunma imkanımızın kalmaması sebebiyle ve bunun gibi sayabileceğimiz pek çok sebeple yaklaşık 3 yıl boyunca işimizden aşımızdan ailemizden vazgeçip türlü maliyetlere katlanarak, maddi manevi her türlü külfetini çektiğimiz İYİ Parti üyeliğinden ve üst kurul delegeliğinden istifa ediyorum.

MHP muhalif hareketi ile başlayıp sayın Meral Akşener ile tüm Türkiyeyi il il dolaşıp akabinde İYİ Parti'nin kurulması ile devam eden süreçte hayatım boyunca yaptığım her işte olduğu gibi bu işi de hakkıyla yapmaya çalıştım. İnancıma göre de hakkıyla yaptım. Bunun aksini iddia edenler olabilir. Bu onların görüşüdür. Katılmam ama saygı duyarım."