CiddiGazete- İyi Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Satuk Buğra Kavuncu, katıldığı canlı yayında seçim sonrası muhalefetin ve partisinin yol haritasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"İyi Parti teşkilatları AKP'yi istiyor" iddialarına cevap veren Kavuncu şöyle dedi:

"AK PARTİ HÜKÜMETİNİ SANDIKTA YENMENİZ İÇİN..."

"Ben Genel Başkan Başdanışmanı'yım. Ne böyle bir konu ne konuşuldu ne de böyle bir arzu veya talep var. Türkiye'de 20 yıllık AK Parti hükümetini sandıkta yenmeniz için gerçekten siyasi yelpazenin sağında güçlü bir partiye ihtiyaç var. Erdoğan da yıllardır bunu bildiği için o partileri ve isimleri hep kendi içine kattı; Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu gibi...

Ama İyi Parti 5. yılını tamamladı, oy oranını muhafaza ediyor. Her türlü yüklenmeye rağmen de mücadelesine devam ediyor ve edecek.

"SARAY'IN SOLCULARI..."

İktidar kanadından gelen bu hamleleri anlıyorum fakat kendini 'sol' olarak tanımlayan belli bir kesim de ısrarla İyi Parti'yi oraya konumlandırmak için arayış içinde. Ben buna anlam veremiyorum. Tırnak içinde 'Saray'ın solcuları' tabiri kullanılacak kadar körleşmiş, ülkenin nereye gittiğinin neler yapılması gerektiğinin farkında olmayan, bağnaz, ideolojik kalıplarla bütün bu olup bitene bakan bir kesim var.

Emekli yıl sonunu bekleyecek Emekli yıl sonunu bekleyecek

"BİR ARAYA GELMEMİZ KENDİMİZİ İNKAR ETMEK OLUR"

Maalesef, bunlar iktidarla mücadele ettiğimiz kadar mücadele etmemiz gereken bir güruh. Çünkü anlam veremiyorum. Biz zaten muhalefet partisiyiz. Bizim itiraz ettiğimiz her şey ortada. Bugün Türkiye'nin karşılaştığı sorunların sebebi olan bir partiyle bizim bir araya gelmemiz zaten kendimizi inkar etmek olur."