Bahçeli Sancaklı'yı taca gönderdi Bahçeli Sancaklı'yı taca gönderdi

CiddiGazete- İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, başkanlık divanı toplantısının ardından genel merkezde gazetecilere açıklama yaptı.

İzmir eski milletvekili Aytun Çıray'ın, yerel seçimlere yönelik kurucusu olduğu İyi Parti'nin AKP ile anlaştığına dair iddiası sorulan Zorlu, "Bu iddiaların ciddiye alınacak bir yanı yok. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil. Bu iddiayı ortaya atanlara şu soruyu sormak isterim: CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı belli mi? Bu konuda bazı kafa karışıklıkları var. Bu konuyu daha fazla irdelemelerini tavsiye ediyorum" dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, geçtiğimiz haftaki grup toplantısı sonrası bir gazeteciyi azarlamasının ardından bazı meslek örgütlerinin kınama mesajları yayımladıkları hatırlatılan Zorlu şu ifadeleri kullandı:

"Bir yanlış anlaşılma olduğu kanaatindeyim. Genel başkanımızın gazetecilik mesleği ile bu görevi yapan sizler gibi emektarlarla hiçbir sorunu olamaz. Aksine çok daha önem verdiğini yakından bilen biri olarak söylüyorum.

Arkadaşımızın 'gizli' ifadesi ile yönlendirme gayesine karşı gösterilmiş bir tepkiydi. Ancak son noktada, bu yemek konusunda, Ankara adaylığı ile seslendirilen iddialar tamamen gerçek dışıdır. Son derece nezaket çerçevesinde gerçekleştirilmiş bir yemektir."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'da altılı masayı oluşturan partilerin il ve ilçe yöneticileriyle bir araya geldiğine yönelik haberler hatırlatılan Zorlu, "Bizim hiçbir yetkilimiz, temsilcimiz bahsedilen toplantıda yer almadı. Herhangi bir davet de tarafımıza gönderilmemiştir" dedi.