CiddiGazete- İyi Parti'den istifa eden Mehmet Tosun, AKP'nin Bodrum belediye başkan adayı oldu.

AKP Bodrum İlçe Başkanı Hacı Dalda yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle Sayın Mehmet Tosun, AK Parti Bodrum belediye başkan adayımız olmuştur. Belediyecilikle ilgili çalışmaları ve tecrübesi herkes tarafından takdir edilen Sayın Mehmet Tosun ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sayın Aydın Ayaydın'la birlikte Bodrum hak ettiği, özlediği hizmetleri alacak, Bodrum için gelecek çok güzel olacak. Dava arkadaşlarımızla birlikte tüm gücümüzle Bodrum için, Muğla için hiç durmadan çalışacağız. Bodrum'umuza hayırlı olsun" dedi.

MEHMET TOSUN KİMDİR?

Bodrum'un Konacık beldesinde 2 dönem belediye başkanlığı yapan, ardından 2014 yerel seçimlerinde MHP'den, 2019 yerel seçimlerinde ise İYİ Parti'den Bodrum belediye başkanı adayı olan Mehmet Tosun, 2023 genel seçimlerinde İyi Parti'den 3. sıra milletvekili adayı olmuştu.

Dem Parti CHP'li adayı destekleyecek Dem Parti CHP'li adayı destekleyecek

Son olarak İyi Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Mehmet Tosun, "Gördüğüm lüzum üzerine" 15 Ocak'ta İyi Parti'den istifa ettiğini açıklamıştı.