CiddiGazete- İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Zorlu açıklamasında, Meral Akşener hakkında 2016 yılında FETÖ üyeliği iddiasıyla başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verildiğini hatırlatarak, "Birileri ve kimi yayın organları gerçeği karartmak istese de bu sözde soruşturmanın, PKK'lı olduğu anlaşılan bir gizli tanığın yalan ve iftiraları ile başlatıldığı da ortaya çıktı. Öyle ki, bu kişi hakkında 6 Şubat 2016 tarihli bir terör suçu sebebiyle Cizre 2. Ağır Ceza Mahkemesince, PKK üyeliğinden terör soruşturması başlatılıyor. Yağmur kod adlı bu şahıs genel başkanımızla ilgili ifade verdikten 28 gün sonra bırakılıyor ve yaklaşık 7 ay sonra da beraat ediyor" ifadelerini kullandı.

"BİLİNDİK KUMPASLAR"

Soylu için MHP iddiası Soylu için MHP iddiası

2016 Eylül ayında kendisi de Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri tarafından "FETÖ" iddiasıyla gözaltına alınan ve üç gün sonra serbest bırakılan Kürşad Zorlu, "Sahte mektuplar, iftiralar ve siyasetin gölgesinde tam bir kara propaganda. Genel başkanımız bu 7 yıl boyunca birçok kez ifade vermek istese de buna izin verilmemiş ve kabul edilmemişti. Meğer kumpasın ucu PKK'lı bir teröristin iddiaları üzerine kurulmuş. İşte buna rağmen her fırsatta bu sözde soruşturmayı kullanarak genel başkanımıza ve İyi Parti'ye olmadık iftira ve saldırıları yürütenler bahsettiğimiz bu gerçekleri gizlemeye, milletin dikkatinden kaçırmaya çalışıyorlar. Ancak elbette ustalaşmış bir yalancının ortaya koyacağı yalan ne denli geniş çaplı olursa olsun, gerçekliğin ve gerçeğin ikamesi yoktur" dedi.

"KENDİ ADAYIMIZI ÇIKARMANIN GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ"

Yerel seçimlerde iş birliğinin nasıl yapılacağı sorulan Zorlu, "Genel başkanımızın konuşmasında ittifak yerine, milletimizin isteği hasıl olduğunda ve her yörenin yerel koşulları dikkate alınarak iş birliklerinin belli yerlerde olabileceğine yönelik bir ifadesi oldu. Bizim için önemli olan yerelde hizmetin nasıl gerçekleşeceği. Cumhur İttifakı'nın paydaşlarının ortaya koyduğu anlayış; 'Merkezde biz, yerelde biz, her yerde biz. O zaman hepimiz Türkiye'yiz.' Böyle bir anlayış yok. Türkiye bu anlayış ile idare edilemez. Biz 85 milyon insanımızın çoğulculuğu, zenginliğini ortaya koyacak bir seçim atmosferi istiyoruz. Bu anlamda da kendi adaylarımızı çıkarmanın gayreti içerisindeyiz. Çalışmalarımızı başlattık" cevabını verdi.

Zorlu, yerel seçim çalışmalar kapsamında Akşener'in Eylül ayının ortasından itibaren teşkilatlarla bir araya gelmeye başlayacağını açıkladı.

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun karışına aday çıkarıp çıkarılmayacağı sorulan Zorlu, "2019 seçimlerindeki başarının ortaya çıkışında İyi Parti'nin büyük bir çabası oldu. Bu fikri zaten genel başkanımız bazı kanallarda söyledi. Orada bir iş birliği kurulması bizim teklifimizdi. O zaman o sorumluluktan ve milletimizin talebinden kaçmadık ve bugünkü görüntü ortaya çıktı. Ancak bazı siyasi partilerin İstanbul ve Ankara'da bazı hedefleri olduğu için bu konuyu çokça köpürtüyorlar. Ama biz çok net bir şeyi ortaya koyduk. Biz kendi adaylarımızı çıkaracağız. Bunun hazırlık ve çabası içerisindeyiz. Çok kısa bir sürede bu hazırlıkları tamamladığımızda milletimizle bilgisini paylaşacağız" dedi.