CiddiGazete- 31 Mart'ta İyi Parti'den İncirliova Belediye Başkanı seçilen Aytekin Kaya, AKP'ye transfer oldu. Aytekin Kaya'ya yeni rozetini Beştepe'de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan taktı.

Düzenlenen törene AKP Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, AKP Aydın milletvekilleri Seda Sarıbaş, Mustafa Savaş, Ömer Özmen, AKP Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten ve Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan da katıldı.

ÖZCAN DA İSTİFA ETMİŞTİ

31 Mart'ta 2019'da İyi Parti’den seçilen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan da geçtiğimiz Kasım ayında partisinden istifa ederek AKP'ye geçmişti. İstifayla birlikte İyi Parti'nin Aydın'da belediye başkanlığı kalmadı.

İyi Parti CHP'den 10 büyükşehir istedi İyi Parti CHP'den 10 büyükşehir istedi

İstifalar öncesi 82 üyeden oluşan Büyükşehir Belediye Meclisi'nde 32 CHP, 12 İyi Parti, 25 AKP ve 13 MHP'li üye yer alıyordu. Kürşat Engin Özcan ve Aytekin Kaya'nın istifası ile İyi Parti'nin sandalye sayısı 10'a düştü.

saray b

SARAY HATIRASI

İyi Parti'den istifa ederek AKP'ye geçen İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, transferinde aracı olan kendisi gibi eski İyi Partili Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ile saray bahçesinde hatıra fotoğrafı çektirdi.