CiddiGazete- Eski genel başkan Meral Akşener'in yönetiminde girdiği mahalli seçimlerde 32 belediye kazanabilen İyi Parti'de bağlı belediyelere kamu kaynaklarını etkin, verimli ve adil şekilde kullanmaları için genelge gönderildi.

Genelgenin, Türkiye genelindeki tüm belediyelerde de prensip olarak uygulanması önerildi.

Genelgede, "Eşitlik ve Şeffaflık İlkesi", "İsrafı Önleme", "Doğal Yaşamı Koruma ve Sürdürülebilirlik" olmak üzere 3 başlık altında 7 maddeye yer verildi.

"Eşitlik ve Şeffaflık İlkesi" başlığı altında, "İYİ Partili belediyelerin içerisindeki tüm atamalar ve terfiler, liyakate dayalı olarak gerçekleştirilmeli, işe alımlar ve terfi süreçleri, adayların nitelikleri, deneyimleri ve performanslarına dayanmalıdır. Belediye başkanları ve yöneticiler, aile üyelerini veya yakın ilişkide bulundukları kişileri atama veya terfi yapmaktan kaçınmalıdır" uyarısı yapıldı.

Belediyeler 31MayTACİZDEN HAPİS CEZASI ALAN BELEDİYE BAŞKANI TOPLANTIYA GELMEDİ

Ümit Özdağ, 'Anadolu Kalesi'ni anlattı Ümit Özdağ, 'Anadolu Kalesi'ni anlattı

Öte yandan İyi Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, İyi Partili belediye başkanlarıyla İstanbul'da bir araya geldi. Toplantıya, belediye çalışanını taciz ettiği için üç gün önce yaklaşık 4 yıl hapis cezası alan Zonguldak Gülüç Beldesi'nin İyi Partili belediye başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş katılmadı.

Editör: İbrahim KANBUR