CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 13 Şubat'ta Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek altılı masa toplantısının ardından cumhurbaşkanı adayını kamuoyuna duyurabileceklerini söylemişti.

İyi Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale, Kılıçdaroğlu'nun açıklamasını değerlendirirken, bu konuda İyi Parti'nin bilgisinin olmadığını ve kendilerinin bunu televizyondan öğrendiklerini söyledi.

DEVA Partisi'nden kendi listesi ile seçime girme hazırlığı DEVA Partisi'nden kendi listesi ile seçime girme hazırlığı

Ekonomim Gazetesine verdiği röportajda, altılı masayı terk etmeme konusunda kararlılıklarını dile getiren Özlale, Kılıçdaroğlu'nun sözleri için, "11-12 gün içinde bu işin oldu bittiye getirilmesi, 'artık biz aday belirleme sürecine başladık, 11 gün sonra adayımızı belirliyoruz' ifadeleri bana çok iyi niyetli gelmiyor" dedi.

Ümit Özlale, "Kendi adayınızı çıkaracağınız söylentileri de artmaya başladı?" sorusu üzerine de "Hiçbir şekilde gerçeği yansıtmıyor. İyi Parti en baştan beri söylüyor, anketlerde iki belediye başkanı öne çıkıyor. 'Bunlar gelirse itiraz etmeyeceğiz' dedik. İyi Parti, hem genel başkanını aday göstermeyerek, hem de iki tane yüksek oy alan belediye başkanından herhangi birisine itiraz etmeyeceğini söyleyerek üzerine düşenin fazlasını yaptı" cevabını verdi.

Özlale, "Masaya geldiğimiz zaman herkes tercihlerini ortaya koymak zorunda. Gerçekten CHP o masayı Sayın Kuşoğlu'nun dediği gibi, Kemal Bey'in cumhurbaşkanlığını onaylatmak için kurduysa, biz de onay makamı değiliz" ifadelerini kullandı.