CiddiGazete- İyi Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu'nun siyasi yol haritasını kurguladığı "AKP ile MHP"nin desteklenmesi fikri Antalya'da patlak verdi.

Antalya Aksu Belediyesi Meclis toplantısında 6. gündem maddesinin görüşüldüğü sırada İyi Parti Grup Sözcüsü Ramazan Özen ile Belediye Başkanı AKP'li Halil Şahin arasında tartışma yaşandı.

Akşener bu ifadeleri kullandı mı? Akşener bu ifadeleri kullandı mı?

kavga 66

Tartışmaya, İyi Parti Meclis Üyesi Nevzat Akcan da katıldı. Tartışmanın büyümesi üzerine Belediye Başkanı Halil Şahin, güvenlik görevlilerine Ramazan Özen ve Nevzat Akcan'ın dışarı atılması yönünde talimat verdi. İyi Partili iki isim, güvenlik görevlileri eşliğinde zorla Meclis salonundan çıkartıldı.

Tartışmanın Aksu ilçesinde belediyeye ait 15 dükkanın kiraya verilmesi yüzünden çıktığı, İyi Partili meclis üyelerinin "Bizim bundan haberimiz yok. Bize izahat verin" demeleri üzerine başladığını öğrenildi.

Aksu Belediye Başkanı AKP'li Halil Şahin'in zabıtaları toplantı salonuna çağırarak, "Alın bunları" demesi ile tartışma alevlendi.

kavga77

İyi Partili meclis üyelerinin, "Burası sizin babanızın çiftliği mi?" sözleri üzerine belediye başkanı zabıtalara ısrarla, "Alın bunları" diye bağırarak iki ismi salondan attırdı.

İYİ PARTİ İL BAŞKANI BELEDİYEYE GELDİ

Skandalın duyulması üzerine, İyi Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan ve yardımcıları, beraberlerinde çok sayıda partili ile Aksu Belediyesi'ne geldi.

Başkan Halil Şahin'e makam odasında, "Bizim adamlar sahipsiz mi?" diye tepki gösteren İyi Partililere, bir AKP'linin "Ne diyorsunuz siz?" demesi üzerine arbede çıktı. Kavga sırasında Belediye Başkanı Halil Şahin odadaki bir İyi Partiliyi yumrukladı.

Hakaretlerin, küfürlerin ve yumrukların havada uçuştuğu kavgada İyi Parti İl Başkan Yardımcısı ve Korkuteli Meclis Üyesi İrfan Yılmaz'ın tişörtü yırtıldı.