CiddiGazete- İyi Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 28 Nisan Perşembe günü halk İftarı etkinliği düzenlemek için 14 Nisan'da Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bildirimde bulundu.

İyi Parti'nin talebine belediye yönetiminin bugün sözlü olarak verdiği cevapta, "Yazının daha yeni geldiği, birkaç gün içerisinde cevap verileceği ancak o alanın bu tür organizasyonlar için çok uygun olmadığı, olumsuz cevap verilebileceği" ifade edildi.

Bu arada, İyi Parti'nin iftar düzenlemek istediği alan, AKP'li Beykoz Belediyesi tarafından demir bariyerlerle kapatıldı.

İYİ PARTİ'DEN AÇIKLAMA

İyi Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Çok önceden planlanmış olan 28 Nisan 2022 Perşembe günü Barbaros Hayrettin Paşa Meslek Lisesi karşısındaki park alanında yapacağımız 'halk iftarı' programımızı 14 Nisan 2022 tarihinde Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bildirmiş olmamıza rağmen bugün ( 26 Nisan 2022 ) iftar yapacağımız alanın Beykoz Belediyesince demir bariyerlerle kapatıldığını gördük.

- Belediye yönetimi ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, ilgili birim; 'Yazının daha yeni geldiğini, birkaç gün içerisinde cevap verileceğini ancak o alanın bu tür organizasyonlar için çok uygun olmadığını, olumsuz cevap verilebileceğini' şifahen tarafımıza bildirmişlerdir. Fakat elimize resmi bir yazı hala ulaşmamıştır.

- İftar programı yapacağımız alanın halka açık bir park olduğunu, trafiği engelleyecek bir konumu olmadığını ve resmi bir tören alanı olmadığını bütün Beykozlular bilir.

- Herkesin de anlayabileceği gibi, süreci sürümcemede bırakarak, zamanında cevap vermeyerek bizi Beykoz halkına karşı mahcup düşürmeye çalışmışlardır.

- Zeytinburnu eşrafından Sayın Murat Aydın bilsin ki, biz Beykozlular bunu not ettik. Kıymetli Beykozlular da bilsin ki, halk iftarımız aynı gün ve aynı yerde olacaktır.