CiddiGazete- Devlet Bahçeli, yerel seçimler için İyi Parti'ye "komşuluk" çağrısında bulundu. Cumhur İttifakı ortağı Bahçeli'nin gündem olan çağrısı, İyi Parti'de karşılık bulmadı.

İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Bahçeli'nin çağrısına verdiği cevapta, "Milliyetçileri, vatanseverleri, Türkiye sevdalılarını ülke ve millet hayrına İyi Parti'de buluşmaya davet ediyoruz" dedi.

MHP’DEN TEPKİLER

İyi Parti'nin ret cevabının ardından MHP yöneticilerinden peş peşe sert açıklamalar geldi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Devlet Bahçeli'nin yerel seçimlerde İyi Parti'ye ittifak çağrısına verilen cevaplar için "tutarsız ve kaçamak" nitelemelerini kullandı. Yalçın, bunların "bu partide hüküm süren kendini ve aslını inkâr çıkmazının bir başka yüzünü ele verdiğini" iddia etti ve İyi Parti'yi "MHP taklitçiliğine soyunmakla" suçladı.

FETİ YILDIZ: KUMARBAZ, NANKÖR

İyi Parti'ye tepki gösteren isimlerden birisi de Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız oldu. Yıldız, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İyi Parti'yi "kumarbaz" ve "nankör" olmakla suçladı. Feti Yıldız, şunları kaydetti:

Mısır Büyükelçisi Beştepe'de Mısır Büyükelçisi Beştepe'de

"Kumarbazlar yalancı olur, konuşurken devamlı bülöf yaparlar.

Sürekli kazanacaklarını düşünürler, tekmelediği kumar masasına tekrar döner ve zarar gördüğü ilişkilerde yeni denemelerde bulunurlar.

Kişiliklerini anlatmaya buralar yetmez... Nankörlük en bariz özellikleridir."