CiddiGazete- Tokat'ın Erbaa ilçesine bağlı Karayaka beldesinde saat 21.30 sıralarında iddiaya göre, jandarma ekipleri ihbar üzerine bir eve gitti.

7 KİŞİ YARALANDI

Jandarma personelinin gittiği evde henüz bilinmeyen nedenle patlama meydana geldi. Patlamada 5 asker ve 2 sivil yaralandı.

TOKAT VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, olayla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

Eylem Tok'u Türk kurye yakalattı Eylem Tok'u Türk kurye yakalattı

- Erbaa ilçemizin Karayaka beldesinde yaşanan patlamada yaralanan Jandarma personelimiz ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum.

- Olayla ilgili gerekli araştırma ve soruşturma titizlikle yapılmaktadır. Ancak ilk bulgulara göre olayın aileler arası bir husumetten kaynaklandığı anlaşılmaktadır.

SANDIK AÇILMAYA ÇALIŞILIRKEN PATLAMA OLDU

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı, patlamaya ilişkin açıklamada bulundu. Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

- Erbaa Karayaka beldesinde bir bağ bahçesinde şüpheli paket bulunduğu ihbarı üzerine olay yerine giden jandarma ekipleri içerisinde piknik tüpü olan bir sandığı açmaya çalışırken gerçekleşen patlama sonucu, 5 jandarma personelimiz 2 sivil vatandaşımız yaralanmış, askerlerimizden birinin iki bacağında, bir sivil ve bir askerin tek bacağında nitelikli yaralanma meydana gelmiş olup, diğer askerlerin ve vatandaşların yaralanmaları hayati nitelik arz etmeyen yaralanmalar mahiyetindedir.

- Nöbetçi savcımız olay yerine intikal etmiş olup, olay tüm yönleriyle incelenmek üzere gerekli tahkikat başlatılmıştır.

"TERÖR SALDIRISI DEĞİL"

Hastanede yaralıları ziyaret eden AKP Tokat Milletvekili Mustafa Arslan ise "Erbaa ilçemizde bir bağ evinde yaşanan patlamada 7 vatandaşımız yaralandı. Yaralılardan 5'i asker. Tıbbi müdahale devam ediyor. Yetkililerden öğrendiğimiz kadar terör saldırısı değil, soruşturma devam ediyor. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz" dedi.

2 KİŞİNİN DURUMU AĞIR

Patlamada yaralanan 5'i jandarma personeli 7 kişinin isimleri belli oldu. Olayda yaralananların isimlerinin Ahmet Karaçoban (63), Sefa Can Karaçoban (29) ile askerler Muhammed Avcı (25), Mustafa Evkay (32), Burak Muslurget (30), Alperen Songül (28) ve Sezer Ertürk (28) olduğu öğrenildi.

Öte yandan Tokat Devlet Hastanesi ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan 2'sinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

BELEDİYE KONSERİ İPTAL ETTİ

Öte yandan Tokat Belediyesi, konserin iptal edildiğini duyurdu. Tokat Belediyesi'nden yapılan açıklama şöyle: "Erbaa Karayaka'da meydana gelen patlama dolayısıyla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenleyeceğimiz konserimiz iptal edilmiştir. Patlamada yaralanan askerlerimize, vatandaşlarımıza ve tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun."

Editör: İbrahim KANBUR