CiddiGazete- CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi ve CHP milletvekili listelerine yönelik sözlerini eleştirdi.

Canan Kaftancıoğlu, Twitter hesabından paylaştığı mesajda, “Yaptıklarını ya da yaşadıklarını gerekçelendirmek için aynaya bakmak yerine bahanelere sığınanlardan hazzetmedim hiç. Ne güzel söylemiş atalarımız. Sorumluluk denilen şey önce iğneyi kendine batırmakken, kendi gerçekliğini görmeden ince hesaplarla uğraşanlara da halk dersini verecek

KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞME

Muharrem İnce, önceki gün gerçekleştirdiği Bolu mitinginin ardından Cumhuriyet gazetesinden Merve Kılıç’a yaptığı açıklamada, 29 Mart’ta Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeye ilişkin şunları söylemişti:

“29 Mart’tan önce veya sonra Kılıçdaroğlu’yla hiçbir görüşmem olmadı. Yakınındaki kişilerin bazıları kendilerini siyasi aktör yapmak için çıkıp açıklamalar yaptı. Önemsemedim. Ben Sayın Kılıçdaroğlu’yla görüşmeyen birisi değilim. Özel telefonlarımızı bilmeyen insanlar değiliz. Ama herhangi bir görüşmemiz olmadı. Millet İttifakı’nı kurarken davet edilmedik, mutabakat metinleri yapılırken davet edilmedik. Yok sayıldık. Biz ittifaklara karşı değiliz ama ittifaklar omurgalı olmalıdır. Onlarınki menfaat ittifakı.”

CHP LİSTELERİ

Meclis'e iki gün ziyaretçi yasağı Meclis'e iki gün ziyaretçi yasağı

Muharrem İnce, CHP milletvekili listesine ilişkin ise, “CHP’nin listesine koyduğu bir milletvekili ‘Kılıçdaroğlu’nda adamlığın zerresi yok’ demişti. Hele Yüksel Taşkın, direnişin kenti İzmir’e büyük hakarettir. Bu ittifakın adı Millet İttifakı değil, Ali Dibo ittifakıdır. Meclis’te iki tane AKP olacak. Ali Babacan, Sadullah Ergin, Davutoğlu 2017 referandumunda ‘evet’ oyu kullandılar. Erdoğan bunları kandırmıştı. Şimdi CHP listelerindeler. Erdoğan tekrar kandırırsa ne olacak” diye konuşmuştu.