CiddiGazete- Mahmutlar Jandarma Karakolu'na giden T.A. (54), İ.Y. (58), Ş.T. (51), C.T. (43) ve M.D.Ç. (32), karakol komutanı astsubaya kimlik ibraz ederek kendilerini Cumhurbaşkanlığı tarafından özel görevlendirilmiş MİT'çi olarak tanıttı. "Özel yetkili savcı" tarafından imzalanmış arama tutanağını da komutana teslim eden bu kişiler, Heiti Raag ve eşi Olga Raag'ın gözaltına alınarak kendilerine teslim edilmelerini istediler.

İMLA HATALARI VE YETKİ YANLIŞI

Karakol komutanı astsubay, yetki karmaşası ve imla hataları olan yazıdan şüphelenip, Alanya Jandarma İlçe Komutanı Yarbay Burak Mindivanlı'ya gönderdi. İlçe Komutanı kimlik bilgilerini taratınca C.T.'nin dolandırıcılık ve yaralama gibi 30 suç kaydı olduğu tespit edildi. Evrakta imzası olan özel yetkili savcı da hayali çıktı. Beş kişi gözaltına alınırken, M.D.Ç.'nin Antalya Barosu'na kayıtlı avukat olduğu, ayrıca Heiti Raag'ın da avukatlığını yaptığı belirlendi.

YARBAY FARK ETTİ

Sahte MİT'çilerin oyununu bozan Alanya İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Burak Mindivanlı, karakola gidip sahte kimlik ve belgeyle gözaltı talebinde bulunacak kadar soğukkanlı davranan kişileri bizzat gördü.

Fenerbahçe İçişleri Bakanlığı'na dava açtı Fenerbahçe İçişleri Bakanlığı'na dava açtı

KELEPÇELİYKEN BİLE OYUNA DEVAM ETTİLER

Yetkililer, olayla ilgili şunları anlattı: "Şahıslar son derece soğukkanlı davranmış. Hatta gözaltına alınıp kelepçelendiklerinde dahil MİT mensubu oldukları konusunda ısrarcı olmuşlar. Hatta valiyi aramak istemişler. Hazırladıkları arama tutanağı yazısı amatörce. Ülkenin ismi bile yanlış yazılmış. Ayrıca tutuklama kararını savcı değil, mahkeme verir. Özel yetkili savcı yok. Sahte MİT kimliğine gerçek kimlik bilgileri yazılmış. Sorgulama yapılınca suç kayıtları ortaya çıkmış. Mavi bültenle aranan kişiden para sızdırmak için yaptıklarını düşünüyoruz." (Hürriyet)