CiddiGazete- Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Halk TV'de “İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah” programında gündemi değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Diyarbakır’da toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, “Şu anda Edirne Cezaevi’nde olan zatın Kürtlükle alakası var mı? Yok, bu adam Kürt değil. Ama Kürt kardeşlerimi ne yapıyor? Sömürüyor. Bunun hesabını benim Kürt kardeşlerim sormayacak mı? Soracak. Şu anda bir tane eş başkanları var, Kürt mü? Değil. Ama o da yine aynı şekilde ne yapıyor? Benim Kürt kardeşlerimi sömürüyor. Bunların oyununa gelmeyeceğiz. Bunların hesabını ben inanıyorum ki benim Diyarbakırlı kardeşlerim soracaklar” ifadelerini değerlendiren Temel Karamollaoğlu şöyle konuştu:

"Kürt müdür değil midir, bilmiyorum ama önemli olan fikirleri. Kendisi Kürt olmayabilir, Türk olmayabilir. Başka anlayışlara sahip olabilir. Kendisi fikren bir noktaya gelebilir, oradan mağdur gördüğü insanların derdiyle dertlenmeyi kendine vazife olarak kabul edebilir. Bunun şeceresine gidip, ‘Sen kimsin ki bununla ilgileniyorsun’ demenin bir faydası yok. Ayrıştırıcı.

Sürekli olarak 'Benden yana mısın bana karşı mısın?' Ben camiye gittiğimde yanımdaki insanın kim olduğuna bakmam. Bunu araştırmaya girmeyi de gerekli görmem. Biz çok farklı temel değerlere sahip parti mensupları olarak nasıl bir araya geleceğiz? Elbette bunun yolu asgari müştereklerde birleşmek. Birbirimizi rencide etmeden, nasıl yaşayacağınız bir arada, bunu bulabilmek. Zaten bir arada yaşıyoruz ama bir ağız tadıyla yaşamak var bir de birbirimize hakaret ederek yaşamak var.”

FAKIBABA'NIN İSTİFASI

İyi Partili milletvekilinin kalbi durdu İyi Partili milletvekilinin kalbi durdu

Eşref Fakıbaba'nın AKP ve milletvekilliğinden istifasını da değerlendiren Karamollaoğlu, "Fakıbaba'nın istifası çok önemli. Bizatihi farklı yapıda bir insan. Belediye başkanıyken de farklı tavırlar sergiledi. Zannediyorum ki Fakıbaba'nın ayrılması başkalarını da tetikler. İnsanlar gidişattan memnun değiller. Şahsi menfaatini gözetenler var. Seçimde bir değişiklik kaçınılmaz gibi gözüküyor bu da insanları endişeye sürüklüyor" diye konuştu.