AKP'li başkan ceza aldı AKP'li başkan ceza aldı

CiddiGazete- Vardarlı İnşaat ve Tekstil AŞ'nin sahibi iş insanı İzzettin Vardarlı geçen yıl vefat etti. Vardarlı'dan geriye kalan yüklü miktardaki servetin paylaşımı, iki eşinden olan çocuklarını karşı karşıya getirdi. Fazilet, Oya ve Esra Vardarlı kardeşler ile üvey ağabeyleri Feyzullah Murat Vardarlı arasında devam eden çok sayıda dava ile savcılık soruşturması bulunuyor.

Vefat eden Vardarlı, iş yaşamı kadar güreş sporunun da önemli bir ismiydi. Vardarlı milli güreşçiydi.

DEĞERLİ ARAZİ SATIŞA ÇIKARILDI

Kardeşler arasında mal paylaşım kavgası sürerken, mahkemeden kritik bir karar alındı. Bakırköy Sulh Hukuk Mahkemesi, Oya Vardarlı ve Esra Vardarlı ile Vardarlı İnşaat'ın da hissedarı olduğu Bakırköy Florya'daki değerli araziyi satışa çıkardı.

DEĞERİ 76 MİLYON LİRA

Florya Şenlik Mahallesi'ndeki arazinin değeri 76 milyon 228 bin TL olarak belirlendi. İhaleye katılmak isteyenler 8-25 Eylül tarihleri arasında teklif verebilecek. İlk ihalede alıcı çıkmaması halinde, ikinci ihale 12-19 Ekim tarihleri arası yapılacak.

BABANIN ŞİRKETİNE İCRA TAKİBİ YAPTILAR

Vardarlı kardeşler arasında devam eden davalarda, Oya Vardarlı ile kardeşi Esra Vardarlı, şirketten alacaklı oldukları gerekçesi ile 30 milyon liralık icra takibi yapmışlardı. Üç kız kardeşin yaptığı suç duyurusu sonrası da, Feyzullah Murat Vardarlı hakkında, evrakta sahtecilik suçlaması ile dava açılmıştı.

(Halktv)