CiddiGazete- Kaş Adliyesi'nde Başsavcı Gökhan Feyzoğlu ile avukat Hakan Tüzen arasında, "makam tuvaleti" kavgası yaşandı.

Avukat Tüzen, tuvalete doğru yürürken Feyzoğlu "Burası personel tuvaleti" diyerek tuvaleti kullanmamasını istedi. Başsavcının koruma polisi de Tüzen'i tuvaletten çıkardı. Olayla ilgili tutanak tutuldu.

Katilin babası da bugün tutuklandı Katilin babası da bugün tutuklandı

Olay dün saat 16.50 sıralarında Kaş Adliyesi'nde yaşandı. Antalya'nın Kaş ilçesinde avukatlık yapan Hakan Tüzen, baro odasındaki anahtarı alarak tuvalete doğru yürümeye başladı.

Bu sırada Kaş Adliyesi Başsavcısı Gökhan Feyzoğlu da tuvalete doğru yürüyordu. Tüzen, elindeki anahtarla kapıyı açmak üzereyken başsavcıdan "Beyefendi burası personel tuvaleti. Aşağıda tuvalet var" diyerek tuvaletten çıkmasını istedi.

Tüzen ise "Ben de avukatım. Kaş avukatıyım" dedi. Başsavcı, "Burası personel tuvaleti. Kullanamazsın" dedi ve dışarı çıkmasını istedi.

"TUVALETİ KULLANMANA İZİN VERMİYORUM"

Hakan Tüzen, tuvaleti kullandıklarını söylese de "kriz" çözülemedi. "Ben başsavcıyım. Bu tuvaleti kullanmana izin vermiyorum" diyen Feyzoğlu'na, Tüzen "Avukatım ve bu tuvaleti kullanma hakkım var" karşılığını verdi.

Avukat Hakan Tüzen, yaşananlara ilişkin olayın tanıklarının imzasıyla tutanak tuttu.

"SENİNLE UĞRAŞACAĞIM"

İmza altına alınan tutanağa göre başsavcı, avukatın ismini aldıktan sonra "Ben başsavcı olarak uğraşacağım seninle. Göreceksin. Çık dışarıya burayı kullanamazsın" dedi. Tüzen ise "Ne yapmak istiyorsan yap" diye karşılık verdi.

AVUKATI DARP EDEREK ÇIKARTTILAR

Bu esnada, Başsavcı Feyzoğlu adliye polisi G.Ç. ile koruma polisi olan S.'yi yanına çağırdı. Başsavcı, polislerden, avukat Tüzen'i tuvaletten çıkarılması talimatı verdi. Tüzen çıkmayacağını söylese de polisler kendisini çıkarmak için hamle yaptı.

Polislerden G.Ç. tuvaletin kapısında beklerken, başsavcının koruma polisi S., Tüzen'in yanına gelerek zorla tuvaletten çıkardı.