CiddiGazete- Balıkesir'de motokurye olarak çalışan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ata Emre Akman'ı 25 bıçak darbesiyle öldüren 17 yaşındaki E.Ö.'nün babası Orhan Özdemir'in de mahkeme tarafından tutuklandığı belirtildi.

İFADESİ ORTAYA ÇIKMIŞTI

Zanlı E.Ö. ifadesinde, "Babamın imam nikahlı eşi Sultan D.'yi nereden tanıdığını sordum. Beni tersledi. Bunun üzerine bıçakladım" dedi. Ata Emre Akman'ın aynı apartmanda başka bir kişiye sipariş götürdüğü ortaya çıktı.

E.Ö.'nün babasının ise ifadesinde, "Sarhoştum. O gün uyuyakaldım. Olayla ilgim yok" dediği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

11 Mayıs günü Karesi ilçesi Karaoğlan Mahallesi Emir Sokak'ta meydana gelen olayda bir zincir restoranda kurye olarak çalışan Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü öğrencisi Ata Emre Akman, sipariş bıraktığı adresten dönerken 17 yaşındaki E.Ö. tarafından önü kesildi.

Tatilin ilk gününde 852 kaza: 5 ölü Tatilin ilk gününde 852 kaza: 5 ölü

Altı suç kaydı bulunan E.Ö., Akman'ı vücudunun çeşitli yerlerinden 25 kez bıçakladı ve olay yerinden kaçtı. Çevrede bulunan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine intikal eden sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede Akman'ın hayatını kaybettiği belirlendi.

Polis ekipleri tarafından kimliği tespit edilen E.Ö., ailesiyle yaşadığı eve gerçekleştirilen operasyon sonucunda yakalandı. Katil zanlısının "kasten yaralama" ve "tehdit" gibi suçlardan 6 ayrı kaydı bulunduğu açıklandı.

Editör: İbrahim KANBUR