CiddiGazete- Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Kayseri'de düşen eğitim uçağında iki pilot albay şehit oldu.

Kayseri'deki 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'ndan eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait SF-260D tipi eğitim uçağı henüz bilinmeyen nedenle kaza kırıma uğradı.

Uğur Yıldız 4HazŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Olay yerine gelen sağlık ekipleri uçaktaki pilotlar Hava Pilot Albay Uğur Yıldız ve Hava Pilot Albay Gökhan Özen'in şehit olduğunu belirledi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı, iki pilot albayın şehit olduğu kazaya ilişkin soruşturma başlattı. Adli tıp uzmanlarının olay yerinde inceleme yaptı. Kazı kırım ekibi de olay yerinde teknik çalışma gerçekleştirdi.

MSB'DEN AÇIKLAMA

Kazayla ilgili Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı/Kayseri'de 4 Haziran 2024 tarihinde, henüz belirlenemeyen bir neden ile eğitim uçağının kaza kırıma uğraması sonucu kahraman silah arkadaşlarımız Hava Pilot Albay Uğur Yıldız ve Hava Pilot Albay Gökhan Özen şehit olmuşlardır.

Anız faciası: 11 can kaybı Anız faciası: 11 can kaybı

Olayın meydana geliş sebebi, kaza kırım ekibinin incelemesi ve idari tahkikat sonucunda açıklığa kavuşacaktır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Editör: İbrahim KANBUR