CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen depremzedeler için düzenlenen "Türkiye Tek Yürek" adlı kampanyaya yüklü bağışlarla destek veren iktidar yanlısı şirketlere seslenerek, "Bu akşamki bağış performansınız gözlerimi yaşarttı, dekontları mutlaka saklayın" dedi. Kılıçdaroğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Mansur Yavaş'tan Erdoğan'a: Gözler kör olmuş Mansur Yavaş'tan Erdoğan'a: Gözler kör olmuş

"Sevgili Beşli Çeteler, bu akşamki bağış performansınız gözlerimi yaşarttı. Dekontları mutlaka saklayın; onları 418 milyar dolarlık borcunuzdan düşeceğim."

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Kılıçdaroğlu, konuk olduğu bir televizyon programında, "Bakın şimdi gerçekten Sayıştay'a gideceğim. Biz bir rapor hazırlattık; Türkiye'nin 418 milyar dolar parasının iç edildiğini biliyoruz. Şimdi bizim bütçemizi parlamento kabul eder, bütçenin nerelere harcandığını denetleyen kurum da Sayıştay. Kimin adına denetler? TBMM adına denetler. O zaman TBMM adına denetim yapan kurumun bizim hassasiyetlerimizi dikkate alması gerekir. Sadece bizim değil 85 milyonun hassasiyetlerini dikkate alması gerekir. Sayıştay’ın raporlarını alacağız ve bakacağız. 418 milyar dolar paranın nerelere nasıl iç edildiğini o raporlarda görmek istiyoruz biz. O raporlarla bizim raporları karşılaştıracağız" demişti.