CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından "#SanaSöz yine baharlar gelecek..." başlığı ile video paylaştı. Cumhurbaşkanlığı kampanyasının ilk filmi olan videoda, Kılıçdaroğlu'nun Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile el ele olduğu görüntülere de yer verildi.

Millet İttifakı'nın beş genel başkanı ile birlikte kayıtlara geçen görüntülerin de birleştirdiği videoyu Kılıçdaroğlu, "Sana söz, yine baharlar gelecek. Bay Kemal sözünden dönmeyecek" ifadeleriyle bitirdi. Levent Yüksel'in "Tuana" şarkısının kullanıldığı videoda Kılıçdaroğlu, şu ifadelerle seslendi:

"Sana söz, birbini incitmeyen, farklı olanı olduğu gibi seven, sayan; uzaklaşan değil, kucaklaşan bir Türkiye. Karnı tok, gönlü bol, yaşamayı seven bir Türkiye. Bilime, sanata, geleceğe inanan; ayakları yere sağlam basan, uzmanlığa saygı duyan bir Türkiye. Seyirci kalmayan, korkusundan susmayan, sözü dinlenen, kıymeti bilinen; en güzel şarkıları bağıra çağıra söyleyebilen, neşesi çocukların gözünden okunan bir Türkiye için geliyoruz. Sana söz, yine baharlar gelecek."

İKİNCİ KAMPANYA FİLMİ: BAY KEMAL SÖZÜNDEN DÖNMEYECEK

Özgür Özel: Grup Başkanlığına talibim Özgür Özel: Grup Başkanlığına talibim

Kemal Kılıçdaroğlu ilk videonun ardından, "Bay Kemal sözünden dönmeyecek... " notuyla yeni bir kampanya filmi daha paylaştı.

MİLLET İTTİFAKI'NDAN DESTEK

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu'nun kampanya filmini İyi Parti, Deva Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti genel başkanları da paylaştı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Kılıçdaroğlu'nun gönderisini kendi sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Kılıçdaroğlu'nun videosunu alıntılayan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "#SanaSöz umut bitmeyecek..." diye yazdı.

Deva Partisi Ali Babacan, sosyal medya hesabından alıntıladığı gönderiyi, "7'den 70'e, doğudan batıya, kuzeyden güneye tüm Türkiye kazanacak #SanaSöz" ifadeleriyle paylaştı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise paylaşımı alıntılayarak, "#SanaSöz yine baharlar gelecek..." diye yazdı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu alıntıladığı gönderiyi, "14 Mayıs'ta İklim Değişecek! #SanaSöz" ifadeleriyle paylaştı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Kılıçdaroğlu'ndan alıntıladığı gönderiye, "#SanaSöz demokrasi gelecek, adalet gelecek, hürriyet gelecek. #SanaSöz yine baharlar gelecek" ifadelerini yazdı.