CiddiGazete- Millet İttifakı'nın "cumhurbaşkanı adayı" gündemiyle gerçekleştirdiği toplantı sonrası 6 Mart Pazartesi günü tekrar bir araya gelme kararı alındı. Yaklaşık altı saat süren toplantının ardından genel başkanların imzasıyla yayımlanan açıklamada, "Ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz" denildi.

KILIÇDAROĞLU İKİ PARTİDEN RANDEVU ALDI

İşte İyi Parti'nin İstanbul aday adayları İşte İyi Parti'nin İstanbul aday adayları

Bu gelişmelerin ışığında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın iki sol partiden randevu aldı. Kılıçdaroğlu yarın saat 13.30'da Sol Parti Genel Merkezi'nde Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen ile ardından saat 14.30'da TBMM'de Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş ile görüşecek.

SOL PARTİ: YARIM SAAT ÖNCE ARANDIK

Sol Parti'den üst düzey bir yetkili, T24'ün ziyaretle ilgili sorusu üzerine yarınki ziyaretin kendileri için de sürpriz olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"CHP özel kalemi tarafından yarım saat önce arandık. Deprem sonrası yapmış olduğumuz çalışmalar konusunda hem bir tebrik hem de bir deneyim paylaşımı yapmak istediklerini aynı zamanda İstanbul'da parti üyelerimizin gözaltına alınmasına yönelik geçmiş olsun ziyareti olacağı söylendi."