CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bay Kemal ve İttifakları" belgeselinin ilk bölümünde, "Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP’yi meşru organ olarak görebiliriz" demişti.

Devlet Bahçeli de Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek, "HDP'yi meşru organ görmek demek, PKK'yı muhatap almak demektir" ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli'nin tepkisine Kılıçdaroğlu'ndan cevap geldi.

Ankara'da Gaziler Haftası Buluşması'na katılan Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"HDP'nin TBMM Başkan vekilliği yaptığı zaman el kaldırıp söz istemesinler. El kaldırıp söz istiyorlarsa nasıl istiyorlar? Biraz mantık olur. Söylediğiniz şeylerin mantığı olur. O mantık içinde hareket edersiniz. Kimseyi ötekileştirmek gibi bir niyetimiz yok. Bu ülkede 83 milyon huzur içinde yaşasın istiyoruz.

Onu düşmanlaştır, bunu düşmanlaştır, kamplaştır... Bu kadar dert varken bunların başka derdi mi yok? O kadar çocuk yatağa aç giriyor. Sen 20 yıldır Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yönetiyorsun, yurt sorununu çözemiyorsun. Şimdi kalkıp bana laf ediyorsun. İstedikleri lafı etsinler. Yine söz veriyorum; bu ülkenin bütün sorunlarını dostlarımız ile birlikte çözeceğiz. Sorunlar ile boğuşan değil, nefes alan bir Türkiye'ye ihtiyacımız var."