CiddiGazete- Adana’da aylık 833 lira olan kirayı 5 bin liraya çıkardığı öne sürülen ev sahibi gözaltına alındı.

Adana'da Aynur Kaya (60) bundan 4 yıl önce İsmetpaşa Mahallesi'nde taşındığı ve aylık 833 lira kira bedeli karşılığı oturduğu evin yıllık sözleşmesinin bittiğini, ev sahibinin aylık kirayı 5 bin liraya çıkardığını, ayrıca evden çıkmadığı için ev sahibinin elektriği ve suyu kapattırdığını öne sürerek polise şikayetçi oldu.

Ayrıca Kaya, eşinin kendisini 20 yıl önce terk ettiğini, evde yatağa mahkum annesi ve kız kardeşiyle yaşadığını, devletin verdiği aylık 6 bin lira yardım maaşıyla geçimini sağladığını, yıllık 60 bin lira olan kirayı ödeyemeyeceğini söyledi. Bunun üzerine polis harekete geçerek ev sahibi Emin Ç.'yi (37) gözaltına aldı. Ev sahibi, emniyetteki ifadesinde elektriği ve suyu kapattırmadığını, iki saatin de arızalandığını, Aynur Kaya'yı da 4 yıldır idare ettiğini, yüksek kira bedeli de istemediğini söyledi.

Emin Ç., ifadesinin ardından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye getirildi. Burada basın mensuplarının sorusu üzerine yapılan haberin yalan olduğunu, haksız yere gözaltına alındığını söyledi. Ev sahibi daha sonra adliyeye götürüldü.