CiddiGazete- Kahramanmaraş merkezli deprem 10 ilde büyük yıkıma neden olurken, depremzedelere destekte yetersiz kalan Kızılay'ın deprem sonrasında parayla çadır sattığı ortaya çıktı.

6 Şubat'taki depremin hemen ardından bölgede mobil eczane kurmak için harekete geçen ancak büyük çadır bulmakta zorlanan Türk Eczacılar Birliği de Kızılay'dan parayla çadır almak zorunda kaldı.

TEB Başkanı Arman Üney, tanesi yaklaşık 140 bin TL fiyatla 76 metrekare büyüklüğünde 5 adet çadırı Kızılay'dan satın aldıklarını söyledi.

Üney, bu alım için ödemeyi Kızılay'ın bir iştiraki olan Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş.'ye yaptıklarını belirtti.

Depremin ilk günü, TEB'e ait bir tır eczaneyi Kahramanmaraş'a gönderdiklerini ancak yıkımın büyüklüğü nedeniyle hemen çadır ve konteyner arayışına girdiklerini belirten Üney, yeterli konteyner ve çadır bulmakta zorlandıklarını, bunun üzerine Kızılay ile temas kurduklarını belirtti.

Deprem bölgesinde 28 konteyner ve çadırla gönüllü olarak eczane hizmeti verdiklerini belirten Üney, bunların bir kısmını bağışlarla bir kısmını da satın alarak temin ettiklerini dile getirdi.

10 kent için kar yağışı uyarısı 10 kent için kar yağışı uyarısı

AHBAP'A DA ÇADIR SATTI

Kızılay'ın, deposundaki çadırları ilk gün deprem bölgesine göndermek yerine, üçüncü gün tanesi 22 bin 439 TL karşılığında Ahbap'a sattığı ortaya çıkmıştı. Kızılay, sattığı 2 bin 50 afet çadırı karşılığında Ahbap'tan 46 milyon TL aldı.