CiddiGazete- Toplumda büyük tepki oluşmasının ardından seçim arifesinde AKP'liler göstermelik olarak Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ı istifa çağırırken, Kızılay’ın yönetim kurulu 27 Nisan'da yine "kıyak" kararı aldı.

Alınan kararlardan biri de emekli olan yöneticilerin Kızılay'da çalışmaya devam etmesine yönelik oldu. 2007 yılında, emekli olan ve tazminatını alan Kızılay personeli ile yöneticilerinin kurumda yeniden görev alması yasaklanmıştı. 27 Nisan'daki yönetim kurulu toplantısında bu yasak kaldırıldı.

Nurhan Damcıoğlu hayatını kaybetti Nurhan Damcıoğlu hayatını kaybetti

Kızılay Teftiş Kurulu Başkanı Muharrem Kırcı, Hukuk Müşaviri Ahmet Karakaya'nın, asrın yolsuzluğu olarak bilinen Deniz Feneri skandalında ceza alan Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan gibi birçok ismin emekli olduktan sonra da Kızılay'da yönetici olabileceği belirtildi.

Yani on binlerce lira maaş aldığı bilinen yöneticilerin kurumda çalışmaya devam edebilmeleri için Kızılay'da bir yasak kaldırıldı. Ayrıca emekli olacak personellerin ise "uygun görüldüğü" takdirde kurumda yeniden çalışabileceği belirtildi. (Birgün)