CiddiGazete- Almanya'nın finans merkezi Frankfurt'un eski Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann, kendini başkanlıktan eden Türk eşi Zübeyde Temizel'den (37) boşanma kararı aldı.

Yuva eğitmeni olan eşi Zübeyde'nin, eşinin makamını kullanarak yüksek maaş bağlatması ve özel araç alması yüzünden, "eşine kıyak geçmekle" suçlanan Feldmann, siyaset dünyasında tepki çekmişti.

HALKOYUYLA GÖREVDEN ALINDI

Uzun süre görevden ayrılmamakta direnen Feldmann, sonunda kendi partisinin de desteğini çekmesinin ardından, Frankfurtluların oyuyla görevinden alınmıştı. Bu da Frankfurt tarihinde bir ilk olmuştu. 2016 yılında evlendiği, kendisinden 27 yaş küçük Zübeyde'den bir kızı olan Feldmann, 2021 yılından itibaren de evleri ayırmıştı.

Başkanlık görevinin ardından Frankfurt'ta sık sık cafelerde görülen Feldmann'ın boşanmak için iki hafta önce mahkemeden randevu aldığı öğrenildi.

"ÇOK UĞRAŞTIK, OLMUYOR"

Feldmann'ın çevresine boşanma için başvurduğunu doğruladığı belirtilirken, "Ancak kızımızın sorumluluğunu ortak bir şekilde taşımaya devam edeceğiz" dediği belirtildi.

Feldmann, Zübeyde ile evliliği yürütmek için çok uğraştığını ancak kurtarmanın mümkün olmadığını belirtti.

(Sözcü)