CiddiGazete- Didim Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, Didim Çamlık Mahallesi’nde bulunan evde uyuşturucu madde satışı yapıldığı bilgisi alınması üzerine operasyon düzenledi.

Operasyonda evde bulunan, ‘Komünist Başkan’ lakaplı Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun kardeşi Soner Maçoğlu ile U.A. adlı kişi yakalandı.

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu

Evde yapılan aramada, 4,71 gram metamfetamin, 25,48 gram sentetik kannobinoid, 1 adet hassas terazi, uyuşturucu paketlemede kullanılan muhtelif malzemeler ele geçirildi.

Soner Maçoğlu, 'uyuşturucu madde ticareti' suçundan gözaltına alındı. Hakkında 'uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak' suçundan işlem yapılan U.A. ise, 'güveni kötüye kullanma' suçundan aranması nedeniyle gözaltına alındı.

Operasyon kapsamında 0,66 gram metamfetamin maddesi ile yakalanan B.A. ve A.B. de gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Öte yandan Soner Maçoğlu'nun 2010-2019 yılları arasında 'uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak' suçundan şüpheli olarak 6 kez gözaltına alındığı öğrenildi.

KAYNAK: Hürriyet