CiddiGazete- Adıyaman'da depremzedeler için yapılacak konutların ihalesi, 1 milyar 488 milyon TL sözleşme bedeli ile Rizespor Kulübü Başkanı İbrahim Turgut'un sahibi olduğu şirkete verildi.

Adıyaman'da depremzedeler için yapılacak konutlar için, 13 Mart 2023'te ihaleye çıkıldı. İhalesine çıkılan iş için, "Adıyaman ili ikinci etap kırsalı 500 deprem konutu yapım işi" tanımlaması yapıldı. İşin yaklaşık maliyeti, 1 milyar 645 milyon 86 TL olarak belirlendi. İhaleye, dört şirket katıldı.

İhaleyi, 1 milyar 488 milyon 607 bin TL sözleşme bedeli ile Turgut Müteahhitlik Sanayi ve Ticaret A.Ş. kazandı. İhale sözleşmesi 24 Mart 2023 tarihinde imzalandı.

Turgut Müteahhitlik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin yönetim kurulu başkanı İbrahim Turgut, aynı zamanda Rizespor Kulübü'nün de başkanı.

Şirket; Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Vakfı tarafından yaptırılan Rize'deki Güneysu Konakları'nın inşaatını da yaptı.

"İSTİFA" SLOGANLARI ATANLARA HAKARET ETMİŞTİ

Depremden sonra tribünlerden yükselen "hükümet istifa" sloganlarına Çaykur Rizespor Kulübü yönetimi, "Foseptik farelerinin çığlıkları" diye karşılık vermişti.