Oscar'da Karadeniz pidesi ve kayısı tatlısı

Oscar ödül töreninin ardından düzenlenecek partide dünyaca ünlü konuklara Karadeniz pidesi ve kaymaklı kayısı tatlısı da ikram edilecek

Oscar'da Karadeniz pidesi ve kayısı tatlısı

CiddiGazete- Dünyanın en prestijli etkinliklerinden biri olan Oscar ödül töreni, 27 Mart gecesi Los Angeles’taki Dolby Tiyatrosu’nda düzenlenecek.

Bu yıl 94’üncü kez gerçekleştirilecek tören kadar tören sonrasındaki parti de Oscar gecesinin en merak edilen etkinliklerinden biri.

Dünyaca ünlü film yıldızları, sanatçılar ve yapımcıların katılacağı partide bu yıl konuklara Türk yemekleri de ikram edilecek.

1995 yılından beri Oscar partilerinin menüsünü hazırlayan dünyaca ünlü şef Wolfgang Puck, bu yılki Oscar partisinin menüsünde Karadeniz pidesi ve kaymaklı kayısı tatlısına yer verecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın girişimleri sonucu Oscar menüsüne giren Karadeniz pidesi ve kaymaklı kayısı tatlısı, dünyaca ünlü yıldızların beğenisine sunulacak.

HaberkTürk’ün aktardığına göre, görkemli gecenin menüsünü hazırlayan Wolfgang Puck, "Türkiye geleneksel tarifleri ve organik ürünleri sayesinde dünya mutfaklarının en zenginlerinden. Türk mutfağında keşfedilecek birçok tarif ve ürün var. Türkiye’nin 7 bölgesi de lezzet, tarih ve kültür dolu. Türkiye’de mutlaka ziyaret edilmesi gereken ve lezzetli yemekleri olan birçok şehir mevcut. Ailem ve ben her yaz severek Türkiye’yi ziyaret ediyoruz’" dedi.

YORUM EKLE