Sanatçılardan Türkiye Marşı

Bazı ünlü isimler Zeytin Dalı Harekatı’na destek için yaptıkları sınır ziyaretinin ardından, ‘Türkiye Marşı’ hazırladı

Erhan Yazıcıoğlu, Mustafa Ceceli, Tamer Karadağlı, Sefa Zengin, Erhan Güleryüz,Volkan Severcan, Ziya Kürküt, Orhan Hakalmaz, Barış Yurtçu, İbrahim Sarıtaş, Burak Uçman, Kemal Başar, Oktay Gürsoy, Tayfun Sav, Erol Koçan, Bengü, Ece Seçkin, Kalust Şalcıoğlu, Haluk Özenç ve Ali Erşan Cebisli’nin de aralarında bulunduğu sanatçılar, ‘Türkiye Marşı’na imza attı.

Erdoğan istemişti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da bir süre önce “Torunum bile evde Mehter Marşı’yla yürüyor” diyerek Afrin’de yürütülen harekat için bir marş yazılmasını istemişti.

Bu konuyu arkadaşlarına açtığını söyleyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etmişti: “Şu anda Fırat Kalkanı, Afrin, biz bununla ilgili adeta bir İstiklal Marşı gibi demeyeyim ama oraya belki tırmanamazlar, yetişemezler… Hiç olmazsa Mehter Marşı gibi bir marşı yazamaz mıyız? Evde torunum bile Mehter Marşı’yla yürüyor. Askerimizi de Mehter Marşı’yla yürütür gibi yeni marşlarla yürütelim.”

‘Türkiye’nin samimi insanlarına hediye ediyoruz’

Konuya ilişkin ünlülerin yaptığı açıklamada şunlar kaydedildi: “15 Şubat ve 1 Mart’ta daha Afrin operasyonunun başlarında, Mehmetçiğimizin ve sınırdaki vatandaşlarımızın yanına, moral vermek amacıyla giden, Mehmetçiğimizin sofrasına oturan, sınırdaki köylerimizde vatandaşımızla kucaklaşan biz sanatçılar ve sporcular, bu güzel ülkenin insanının ve onun bağrından çıkan Mehmetçiğimizin haklarının ödenmesinin mümkün olmadığını düşünüyoruz. Özellikle vatan evlatları Mehmetçiğimizin her daim yanında olduğumuzu gösteren Türkiye Marşı’mızı, Türkiye’nin samimi insanlarına hediye ediyoruz. Dillerimizde yaşaması ve her bir sözünün hayatımıza anlam katması umudumuzla marşımızın nakaratı ile ‘Hep birlikte Türkiye’yiz biz’ diyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 23:16
YORUM EKLE