Belediye başkanına suikast girişimi Belediye başkanına suikast girişimi

CiddiGazete- Türkiye’nin dört bir yanından deprem bölgesine giden görevliler ve gönüllüler gibi madencilerin cansiparane çalışmaları da aralıksız sürüyor.

Zonguldak’tan deprem bölgesine gelen Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessesesi madencileri de bu kahramanlardan bir grup.

Odatv’nin aktardığına göre, TTK Üzülmez ekibi, Hatay’ın Hassa ilçesinde çalışmalarını sürdürürken bir süre Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda konakladı.

Madenciler, yeni görev yerlerine gitmek üzere okuldan ayrılırken hem öğrencilere hem de öğretmenlere not bıraktı.

Madencilerin sınıflardan birinin tahtasına yazdığı not şöyle:

"Bizler Zonguldak madencileri, sizler için buradaydık. Acınız acımızdır. Hayat paylaştıkça güzelleşiyor. Bizler sizin sınıflarınıza, siz yokken yokluğunuzu aratmadık. Şunu çok iyi bilmenizi istiyoruz, haberinizi alır almaz hiçbir dakika düşünmeden ailemizi geride bırakarak enkaz bölgesine ulaştık. Kiminizin annesini, babasını, dedesini, ninesini enkaz altından aldık. Keşke elimizden daha fazlası gelebilseydi. Hepinizi çok seviyoruz.

Sizlerden bir isteğimiz var, derslerinize iyi çalışın, aranızdan çok iyi mühendisler çıksın ki güzel sağlam binalar inşa edin. Edin ki başka analar, babalar, çocuklar ağlamasın, yetim öksüz kalmasın. Sizlere güveniyoruz. Öğretmeninize güvenin ve ona sıkıca sarılın.

Not: Sevgili öğretmenim bizler sınıfları, okulu kullandık. İmkanlarımız doğrultusunda temiz bırakmaya çalıştık. Ne yazık ki, su ve elektrik olmadığından biraz kirli bırakmış olabiliriz. Hakkınızı helal edin.

TTK Üzülmez."