Arda silahı bilerek ateşledi!

Türkiye'nin konuştuğu kavgada yeni gelişme... Berkay'ın avukatı, Arda'nın hastanede silahı bilerek ateşlediğini savundu

Arda silahı bilerek ateşledi!

İşte Berkay'ın avukatı Ayşegül Mermer'in açıklamaları:

- Türkiye gündemini meşgul eden kriminal olayda Arda Turan, müvekkilim ve eşini suçlayıcı bir yazı kaleme almıştır.

- Kamuoyunun da bildiği gibi, barda başlayan hastanede devam eden ve kamera görüntülerine göre; Arda Turan Berkay Şahin'e şiddet uygulamıştır. Şiddet uygulamıştır diyorum çünkü kavga iki taraf arasında olur. Burada olay tek taraflı olmuş, müvekkilim Berkay Şahin'in hiçbir şiddeti olmamıştır kendisine.

- Arda Turan'ın yanına gittiğinde amacı sadece konuşmak olup, Burak Yılmaz araya girdiği esnada yüzüne ağır bir yumruk yemiştir.

- Buraya kadarki olaylar aslında Türkiye'nin birçok noktasında eğlence merkezleri sonrasında sıklıkla görülebilecek olaylardır.

- Burada bizi ve müvekkilimi esas üzen mesele olayların sonrasında hastanede yaşananlardır.

- Arda Turan, yanında arkadaşlarıyla birlikte belinde ruhsatsız silah ile hastaneye gelmiştir.

- Yargı dilinde, bele ruhsatsız silah takarak gezmek sadece suç dünyasının içindeki kişiler tarafından yapılan bir durumdur.

- Suç dünyasının içinde olmadığını düşündüğümüz Arda Turan'ın hastaneye belinde silahla gelmesi ciddi kriminal bir olaydır.

- Ve böyle kriminal bir olayın da hiçbir özrü olamaz.

- Müvekkilim de kamera görüntülerinde görüleceği gibi Arda Turan'ı belinde silah ile görünce şaşırmıştır.

- Müvekkilimin amacı başından beri zaten konuşmak olduğu için hastane odasında Arda Turan tarafından müvekkilimin eline silah tutuşturulmaya çalışılması bizler için ayrıca üzücü bir durumdur.

- Silahsız bir dünya istediğimiz bu ortamda hastanenin içinde görevi olmayı, görevi dışında silahla girmek, dolaşmak ve o silahın bilerek ateşlenmesi bizi derinden üzmüştür.

- Bizim buradaki tek tesellimiz o mermi çekirdeğinin herhangi birine isabet etmemiş olmasıdır. Çünkü oradan geçen birine o merminin isabet etmesi başta müvekkilim olmak üzere herkesi çok üzerdi.

- Arda Turan tarafından hastanede bilerek silahını ateşlemesi bir hukuk devleti olan Türkiye'de hiçbir şekilde kabul edilemez. Özrü de yoktur.

- Kriminal vakasının yargıya intikal ettiği bir ortamda Arda Turan'ın sosyal medya üzerinden müvekkilimin eşi Özlem Şahin'i suçlaması bizleri çok şaşırtmıştır.

- Arda Turan'ın ifadelere de yansıyan sözlü taciz olayını hafifletmek için eski bir husumet gibi göstermesi de bilinçli bir saptırma olayıdır.

- Türkiye kamera görüntülerinde gördü. Arda Turan'ın buradaki asıl amacı kamuoyunun kafasında soru işaretleri yaratmak için kasıtlı olarak soruşturmayı farklı yönlere çevirmeye çalışmaktır.

- Oysa ki ortada tek bir gerçek vardır. Arda Turan barda Berkay Şahin'e saldırdı. Hastaneye ruhsatsız silah ile geldi. Ve birini yaralayacak ya da ölümüne sebep olacak şekilde bilinçsizce ateş etti.

- O silah ateş aldığında oradan geçen birine isabet etse ve o kişi hayatını kaybetseydi 'pardon' mu diyecekti?

O yüzden Arda Turan'ın yaptığı ciddi bir suçtur.

- Yasalar çerçevesinde de özrü yoktur. Gönül isterdi ki bu olaylar hiç olmasın, hiç yaşanmasın.

YORUM EKLE