Bir garip 'erişim engeli' kararı!

Gezi olayları sırasında elindeki palayla göstericilere saldıran Sabri Çelebi, "şarkıcı" Ebru Polat'la Dubai'de yaptığı tatilin fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaştı. Aradan bir yıl geçtikten sonra Çelebi, o habere erişim engeli kararı aldırdı

Bir garip 'erişim engeli' kararı!

CiddiGazete- Gezi olayları sırasında göstericilere palayla saldıran, sonrasında polisin gözaltı işlemine direnen Sabri Çelebi'nin, Dubai'deki bir gece kulübünde "şarkıcı" Ebru Polat’la samimi görüntüleri magazin sayfalarına yansıdı.

FOTOĞRAFLARI KENDİSİ YAYIMLADI

"Şarkıcı" Ebru Polat, geçen yıl Dubai tatilinde yüzünü göstermediği birisiyle çekilmiş fotoğraflarını paylaştı. Bir süre sonra firari Sabri Çelebi de kendi sosyal medya hesabından Ebru Polat ile gece kulübünde eğlenirken görüntülerini yayımladı. Aynı görüntüleri bu kez Ebru Polat da kendi hesabından paylaştı.

Olayın üstünden bir yıl geçti. Sabri Çelebi, avukatı aracılığıyla İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği'ne dava açarak, kendi yayımladığı fotoğraflarla ilgili haberin erişime engellenmesini istedi. Hakim, Sabri Çelebi'nin talebini yerinde buldu ve erişim engeli kararı verdi.

Daha sonra 8. Sulh Ceza Hakimliği'ne şikayet edilen internet sitelerinin dışında başka portallarda da haberin yer aldığını belirten Palalı Sabri'nin avukatı Abide Birsen, Erişim Sağlayıcıları Birliği'ne başvuru yaparak oralardaki haberlere de erişimin engellenmesini talep etti.

Erişim Sağlayıcıları Birliği'nden Genel Sekreter Ömer Faruk Sorgun imzasıyla ciddigazete.com'a gönderilen talep yazısında, Sabri Çelebi ile Ebru Polat'ın Dubai tatiliyle ilgili haberin erişime engellenmesi istendi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 10:41
YORUM EKLE