Bülent Ersoy'un orkestrası tutuklandı

Konser için KKTC'ye giden Bülent Ersoy'un 21 kişilik orkestrası, coronavirüs evraklarının sahte olduğu gerekçesiyle konser sonrası tutuklanarak cezaevine gönderildi

Bülent Ersoy'un orkestrası tutuklandı

CiddiGazete- Geçtiğimiz ay konser vermek için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne 21 kişilik orkestrasıyla giden Bülent Ersoy'un orkestrasının PCR test belgelerinin sahte olduğu ortaya çıktı.

Testlerinin sahte çıkmasının ardından 21 kişilik müzisyen ekibi, yaklaşık 1 ay otelde polis gözetimine alındı ve Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandı.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER

Yargılanmaları devam eden müzisyen ekibi hakkında mahkeme, tutuklama kararı aldı. Cezaevine gönderilen müzisyenler, suçsuz olduklarını iddia ettiler.

"RAPORU VEREN SERBEST, RAPORU ALAN TUTUKLU"

Olayla ilgili açıklamalarda bulunan Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu Başkanı Ahmet Onurlu, raporu veren hastane yetkilisi ve raporu imzalayan doktorun serbest olduğunu ancak raporun verildiği müzisyenlerin tutuklanmasının mantıklı olmadığını dile getirerek, şunları söyledi:

"Kıbrıs'a konser vermek için giden 21 müzisyenin eline tutuşturulan sahte PCR raporu düzenleyen KKTC vatandaşları ve otel yöneticileri serbest. Sahte belgeleri düzenleyen KKTC vatandaşı hastane yetkilisi, doktor ve hemşire serbest. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan 21 müzisyen, 1 aydır gözetim altında tutulduktan sonra bugün verilen kararla tutuklu. Suçun övülecek bir yanı olamaz ama KKTC'deki adalet anlayışı ve ayrımcılık hepimizi endişelendiriyor."

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2021, 13:38
YORUM EKLE