Hülya Avşar'dan 'simit' cevabı

Ekonomik krize dair kullandığı “Gerekirse simit yiyeceğiz” sözü yüzünden eleştirilen Hülya Avşar, “Simite takılanlar; hiçbirinizi takmıyorum ve saymıyorum” dedi

Hülya Avşar'dan 'simit' cevabı

CiddiGazete- Şarkıcı ve oyuncu Hülya Avşar’ın tv100 muhabirinin, “Ekonominin sanatçılara yansıması nasıl oluyor” sorusuna verdiği, “Gerekirse simit yiyeceğiz...” cevabı sosyal medyada gündem olmuştu.

Avşar’ın "Ekonomik krizin herkese ve her kesime mutlaka yansıması oluyor. Benim bildiğim bir tek şey var: Türkiye'de hatta şimdiki duruma göre dünyada eğer hayattaysan, mutlaka bu tür günleri, bu zamanları öngörüp biraz daha farklı yaşam çizmek lazım. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. 'Bu saatten sonra simit mi yiyeceğiz' falan... Gerekirse yenecek ama bu günler de biraz kolay atlatılacak. Biraz bizim bu işi bireysel halletmemiz gerekir diye düşünüyorum" cevabı eleştirilmişti.

HÜLYA AVŞAR’IN CEVABI

Hülya Avşar eleştirilere sosyal medya hesabından cevap verdi. Avşar’ın açıklamaları şöyle:

1-Sakinleştiyseniz sıra bende. O kadar konuşmamın içinden, hep birlikte bugünleri aşacağız kısmı değil de “simit”e takılanlar; hiçbirinizi takmıyorum ve saymıyorum. Benim simit yeme meseleme gelince, yerim ya da yemem ama bildiğim bir şey var, kendim kazandım, hiç de kolay olmadı.

2-hala da kazanıyorum. Bunun hesabını kimseye vermedim, size hiç vermeyeceğim. Sizin gibi düşünenler demek ki başımızda olsa; ne demokrasi kalır, ne konuşma özgürlüğü… Diyeceğim şu ki” Gerekirse simit yiyeceğiz, ama bugünleri beraber atlatacağız.”

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2021, 16:17
YORUM EKLE